'La Casa De Papel' oyuncusu Flores'den Goya Ödülleri'nde Filistin çağrısı

'La Casa De Papel' oyuncusu Flores'den Goya Ödülleri'nde Filistin çağrısı
La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Nairobi karakteriyle tanınan aktris Alba Flores, katıldığı Goya Ödülleri töreninde konuştu. Flores, "Gazze'de 30.000 kişi öldürüldüğü için bazen kutlamaya gelmek zor oluyor. Bu çok pahalıya mal oluyor." dedi.

Artı Gerçek - İspanya'nın dünya çapında izlenme rekorları kıran La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Nairobi karakteriyle tanınan aktris Alba Flores, İspanya'nın Valladolid kentinde düzenlenen Goya Ödülleri'nde Gazze için ateşkes çağrısı yaptı.

Törende Flores'in yanı sıra birçok İspanyol sanatçı ve oyuncu da İsrail'in Gazze Şeridi'nde Filistinlilere yönelik ayrım gözetmeksizin sürdürdüğü saldırılara son vermesi çağrısında bulundu.

Flores, Filistin'i temsil eden ve ortasında Gazze yazan bir karpuz çıkartmasıyla (sticker) çıktığı kürsüdeki konuşmasında "İyi geceler ve Filistin'e barış, lütfen" dedi.

'GAZZE'DE 30 BİN KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİLGİSİYLE KUTLAMALARA GELMEK ZOR OLUYOR'

Flores'in, 'En İyi Özgün Şarkı' ödülünü sunmak için bulunduğu ödül töreninde İspanya Devlet Başkanı Pedro Sánchez de törenin katılımcıları arasındaydı.

Flores ayrıca, törenin kırmızı halısında yaptığı açıklamada "Gazze'de 30.000 kişi öldürüldüğü için bazen kutlamaya gelmek zor oluyor. Bu çok pahalıya mal oluyor." dedi.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar