MKM, Lîstik ile ilk defa seyirci karşısına çıkıyor

MKM, Lîstik ile ilk defa seyirci karşısına çıkıyor
Yayınlanma:
A+ A-
MKM’nin tiyatro topluluğu Teatra Jiyana Nu, küçücük bir salona hapsedilmiş bir tiyatro grubunun hikayesini konu alan Lîstik oyunuyla ilk kez Moda Sahnesi’nde seyirci karşısına çıkacak.

Mezopotamya Kültür Merkezi’nin  (MKM) tiyatro topluluğu olan Teatra Jiyana Nu (TJN),  Lîstik oyunu ile ilk defa 3 Mart’ta seyircinin karşısına çıkacak. Ömer Şahin, Rugeş Kırıcı ve Cihad Ekinci’nin kaleme aldığı oyunun oyuncuları arasında yazarları ile Sadık Tunç, Erhan Mîr ve Zeycan Ateş yer alıyor. Oyunun yönetmenliğini ise Ferhat Feqî yapıyor. Kadıköy’de bulunan Moda Sahnesi’nde gösterilecek.

LÎSTİK HAKKINDA

Küçücük bir salona hapsedilmiş bir tiyatro grubunun hikayesini konu alan Lîstik’i (oyun) sahnelemek dışında birçok sorun ile cebeleşen ekibin, yaşanan tüm bu sorunlara rağmen en büyük motivasyonları ise Lîstik’in prömiyeri (ilk kez) sahnelemektir. Hayatın ağırlığından oyun oynama tutkusuna sığınan bu ekip, oyununu çıkarıp seyirciye sunabilecek mi? Ekip, kendisini, "Mühürlü salonlarında yeni bir tiyatro oyunun provasını alan bir tiyatro ekibi"  olarak tanımlayıp, okuyucuların dikkatini üzerine çekiyor.

Oyunun bilet satış notları şöyle: MKM, Gölge Kültür Sanat Merkezi, Moda Sahnesi, Piya Kafe, Mobilet.