Muammer Ketencoğlu ve Arkadaşları’ndan 'Köklerimiz' yayımlandı

Muammer Ketencoğlu ve Arkadaşları’ndan 'Köklerimiz' yayımlandı
Muammer Ketencoğlu’nun yeni albümü 'Köklerimiz: Muammer Ketencoğlu ve Arkadaşları' yayımlandı. Ketencoğlu bu albümde, Anadolu’nun farklı bölgelerinden eserlere yer veriyor.

Artı Gerçek - Türkiye’nin Balkan ve Ege müziği alanlarında dünyaca ünlü müzik insanlarından; araştırmacı, arşivci ve müzisyen Muammer Ketencoğlu’nun yeni albümü “Köklerimiz: Muammer Ketencoğlu ve Arkadaşları”, 1 Aralık’ta müzikseverlerle buluştu.

muammer2.jpeg

6 başlıkta 7 türkünün yer aldığı albümde Ketencoğlu’na vokallerde Şule Kocaman Saraç, Selda Koçak Uzuntaş ve Tuba Özatalay Tokcan eşlik ediyor. Tüm eserlerin düzenlemesi yine usta müzisyene ait.

Muammer Ketencoğlu bu albümde, 1993’te yayınladığı ilk albümden bu yana dinleyicilerinin duymaya alışık olduğu Ege ve Balkan halk müziklerinden farklı olarak Anadolu’nun farklı bölgelerinden eserlere yer veriyor. “Köklerimiz”de hemen herkesçe bilinen “Odam Kireç Tutmuyor” dışındaki türküler çok daha az bilinenlerden. Onlardan biri de Ketencoğlu’nun kendi memleketi Tire’den derlediği “Halil’im” türküsü.

whatsapp-image-2023-12-01-at-10-16-11-1.jpeg

Trio Yapım etiketiyle yayınlanan “Köklerimiz: Muammer Ketencoğlu ve Arkadaşları” tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilir. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar