Müzisyen Benjamin Clementine 12 Ağustos'ta Zorlu PSM'de

Müzisyen Benjamin Clementine 12 Ağustos'ta Zorlu PSM'de
Mercury Ödüllü besteci ve oyuncu Benjamin Clementine, 12 Ağustos’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicilerle buluşacak.

Artı Gerçek - Besteci ve oyuncu Benjamin Clementine, PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 12 Ağustos’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bir konser gerçekleştirecek.

İlk albümü 'At Least for Now' ile Mercury Ödülü'ne değer görülen Benjamin Clementine, maddi imkansızlıklar nedeniyle sokaklarda başladığı müzik kariyerini, 2015'te çıkardığı ilk albümü 'At Least for Now' ile profesyonel bir alana taşıdı.

Bu albümle hem Mercury Ödülü hem de Ivor Novello Ödülleri’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görülen sanatçı, 2019 yılında Fransız hükümeti tarafından sanata katkılarından dolayı Sanat ve Edebiyat Şövalyesi olarak onurlandırılmıştı.

Clementine, İkinci albümü 'I Tell A Fly'ın ardından 2019 yılında da Joaquin Phoenix'in başrolünde yer aldığı kült film Joker'de kullanılan 'London' parçasıyla sesini daha geniş kitlelere duyurmuştu.

Son albümü 'And I Have Been' ile dinleyicileriyle buluşan Benjamin Clementine, Glastonbury, Coachella, Montreux Caz Festivali, Eurosonic Festival ve Reading & Leads gibi büyük festivallerde sahne aldı.

Benjamin Clementine konserinin biletleri passo.com.tr’de satışta. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar