'Nasipse Adayız' filmi Almanya'da yarışacak

'Nasipse Adayız' filmi Almanya'da yarışacak
Ercan Kesal'ın ilk uzun metrajlı filmi 'Nasipse Adayız', Mannheim- Heildelberg Film Festivali’nde yarışacak.

Dünya prömiyerini Avrupa’nın önde gelen film festivallerinden Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştiren Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi "Nasipse Adayız", Almanya'nın köklü festivallerinden biri olan ve bu yıl 69.su düzenlenecek Uluslararası Mannheim-Heidelberg Film Festivali’nde yarışacak.

ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ'NDE 5 ÖDÜL ALMIŞTI

Ercan Kesal’ın genç bir doktor olarak Beyoğlu belediye başkan aday adayı olmasını anlatan aynı adlı kitaptan uyarlanan ve otobiyografik özelliklere sahip olan film son olarak Türkiye’de 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin ‘Ulusal Uzun Metraj Film’ yarışmasında ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü’ başta olmak üzere toplam 5 dalda ödül aldı.

Yapımcılığını Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures'ın gerçekleştirdiği filmin kadrosunda Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci yer alırken Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta kadroya konuk olarak eşlik ediyor. Barbu Balasoiu’nun görüntü yönetmenliğini, Ali Aga’nın kurgusunu, Oya Köseoğlu’nun ise sanat yönetmenliğini yaptığı Türkiye-Sırbistan ortak yapımı "Nasipse Adayız" 30 Ekim’de Bir Film dağıtımıyla Türkiye’de sinemalarda gösterime girecek.

Öne Çıkanlar