Nick Cave'in romanı dizi oluyor: The Crown'un oyuncusu Matt Smith başrolde

Nick Cave'in romanı dizi oluyor: The Crown'un oyuncusu Matt Smith başrolde
Nick Cave'in 2009 tarihli romanı 'Bunny Munro'nun Ölümü' dizi oluyor. BAFTA ödüllü senarist Pete Jackson'ın senaryosunu kaleme alacağı 6 bölümlük mini dizinin başrolünde The Crown'ın oyuncusu Matt Smith yer alacak.

Artı Gerçek - Nick Cave and The Bad Seeds'in grubunun solisti, Avusturalyalı şarkıcı, şair ve yazar Nick Cave'in 2009 tarihli romanı "Bunny Munro'nun Ölümü" televizyon dizisine uyarlanıyor.

Karısı Libby'nin intiharıyla hayatı altüst olan ve kapı kapı dolaşarak güzellik ürünleri satan seks bağımlısı bir adamı anlatan "Bunny Munro'nun Ölümü" romanından uyarlanacak diziyi, Pete Jackson'ın senaryosunu kaleme alacak.

Jackson, 6 bölümlük dizinin baş yapımcılığını da üstlenecek. Dizinin yönetmen koltuğunda Isabella Eklöf oturuken; başrolünde ise The Crown dizisinin yıldızı Matt Smith yer alacak.

'NİHAYET HİKAYEYİ ÜSTLENECEK CESARETE SAHİP BİRİ ÇIKTI'

The Hollywood Reporter'a konuşan Cave, romanının dizi olmasıyla ilgili; "Nihayet, bu hikayeyi üstlenecek cesarete sahip biri çıktı. Sky ve Clerkenwell Films'in Bunny'yi tüm kusurlu ihtişamıyla hayata geçirecek olmasından büyük heyecan duyuyorum ve onu canlandırması için Matt Smith'ten daha iyisini düşünemiyorum" ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar