Nike’tan yeni reklam filmi: 'Altınımı Kürt bir anne gibi takmayı seviyorum'

Nike’tan yeni reklam filmi: 'Altınımı Kürt bir anne gibi takmayı seviyorum'
Ünlü spor giyim markası Nike, yeni reklamında "Altınımı Kürt bir anne gibi takmayı seviyorum" sözlerinin geçtiği şarkıyı kullandı. Nike'ın 1,91 milyon takipçili hesabından paylaşılan şarkı, Kürt sanatçı Robin Nazari'nin de yer aldığı Bijî'ye ait.

Artı Gerçek - Dünyanın en bilinen markalarından Nike, son reklam filminde, İngiltere'de yaşayan Kürt sanatçı Robin Nazari ile İsveçli yönetmen-prodüktör Maceo Frost'un kurduğu 'Bijî' isimli müzik ikilisinin 'Gold' (Altın) isimli şarkısını kullandı.

Şirketin 1,91 milyon takipçili resmi hesabından paylaşılan şarkıda, "Altınımı Kürt bir anne gibi takmayı seviyorum" (I like to wear my Gold, like a Kurdish mum) ve "Kürdistan'a bakın” gibi sözler yer alıyor.

Söz konusu şarkı, Kürt sanatçı ve oyuncu Nazari ile Frost'tan oluşan 'Bijî'nin, dünyaca ünlü DJ Conducta ile işbirliğinde yayınlanmıştı. Tekli, YouTube ve TikTok'ta on binlerce kez görüntülenmişti. Şarkının orijinal klibinde, Kürt bir kuyumcuda altın alışverişi sırasında çekilen sahneler yer alıyordu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar