Norgunk Yayınları'nın kurucusu Alpagut Gültekin vefat etti

Norgunk Yayınları'nın kurucusu Alpagut Gültekin vefat etti
Yayıncının vefat haberini, kurucusu olduğu Norgunk Yayınları duyurdu. Gültekin, yayıncılık faaliyetlerinin yanı sıra fotoğraf, sinema, mimarlık gibi sanatın çeşitli disiplinleri üzerine kaleme aldığı eserlerle de biliniyordu.

Artı Gerçek- Norgunk Yayınları'nın kurucusu Alpagut Gültekin vefat etti. Gültekin'in ölüm haberini Norgunk Yayıncılık resmi X hesabından duyurdu.

Gültekin'in cenazesi, bugün öğle ezanına müteakip Levent Afet Yolal Camii'den kaldırılacak. Gültekin cenaze namazından sonra Kilyos Mezarlığı'na defnedilecek.

ALPAGUT GÜLTEKİN KİMDİR?

Alpagut Gültekin 1982 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Gültekin, Fotoğraf, Sinema, Tiyatro, Sanat ve Mimarlık gibi birçok alanda eserler yazdı.

Felsefi düşünceye ve insanın iç dünyasına yönelik derinlemesine analizleriyle dikkat çeken Alpagut Gültekin'in eserleri, genellikle okuyucuları düşünmeye ve sorgulamaya teşvik etti. Eğitim sistemi üzerine de önemli görüşler ileri süren Gültekin, özellikle öğrenme sürecinin insanın bütünsel gelişimine katkısını vurguladı.

Gültekin'in yayımlanmış eserleri şöyle:

'Cesaret Kaçalım' (2000), 'Argun Okumuşoğlu: Yalnız Kalpler' (2009), 'Sinemaskop Türkiye' (Nuri Ceylan Bilge, Derleyen: Alpagut Gültekin - 2016) (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar