Polisten Kenan Doğulu konserine baskın

Polisten Kenan Doğulu konserine baskın
Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Ağustos 2022 00:52
A+ A-
İstanbul’da Kenan Doğulu konserine, umuma açık alanlarda müzik kullanımı için yasal olarak alınması gereken izin alınmadığı gerekçesiyle baskın yapıldı.

Pop müziğin sevilen ismi Kenan Doğulu’nun İstanbul Sarıyer’deki konserinde ilginç bir gelişme yaşandı. Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) adına polislerle birlikte gelen avukat Umay Neva Kaya, umuma açık alanlarda müzik kullanımı için yasal olarak alınması gereken izni almadan ve meslek birlikleriyle herhangi bir lisans sözleşmesi yapmaksızın canlı konser etkinliği düzenlediği gerekçesiyle organizatörlere baskın yaptı.

‘SANATÇILARLA İLGİSİ YOK, MUHATABIMIZ ORGANİZASYON ŞİRKETİ’

DHA’nın haberine göre MESAM ve MSG temsilcisi avukat Umay Neva Kaya ve gözlemci, konseri düzenleyen organizatörler eşliğinde tespit yaptı. Avukat Kaya, “Burada mahkeme kararıyla tespit gerçekleştirmek için bulunuyoruz. Bu gerçekleştireceğimiz etkinliğin sanatçı ve müzisyenlerle hiçbir ilgisi yoktur. Bizim burada asıl muhatabımız bu organizasyonu gerçekleştiren organizasyon şirketidir” dedi.

Tespitler yapıldıktan sonra polis konser alanından ayrıldı.

Kenan Doğulu ise sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.