Rapçi Redevil'den, konserde 'Gazze' anonsu: Listede adı bulunan kimse dört yaşına kadar gelemedi

Yayınlanma:
A+ A-
ABD'li rapçi Redevil, sahne aldığı festivalde Gazze için ateşkes çağrısında bulundu. Şarkıcı, sahnedeki sinevizyon perdesine 7 Ekim'den bu yana Gazze'de ölen çocukların isimlerini yansıtarak "Listede adı bulunan kimse dört yaşına kadar gelemedi" dedi

Artı Gerçek - 'Tyler, The Creator' sahne adıyla tanınan rapçi Tyler Gregory Okonma'nın düzenlediği festivalde sahne alan Redveil lakaplı ABD'li rapçi, konser sırasında Gazze'de devam eden saldırılarla ilgili anons yaptı.

Şarkı söylemeye bir süre ara vererek festival için toplanan kalabalığa dönen Redevil, İsrail'in bir aydan uzun süredir kuşatma altında tuttuğu bölgelerdeki saldırılarda ölen çocukların isimlerini sahnede bulunan sinevizyon perdesine yansıtarak "Bu listede adı bulunan hiç kimse dört yaşına kadar gelemedi." dedi.

Redevil anonsunu Gazze için ateşkes çağrısında bulunarak sonlandırdı.

ÖLENLERİN YÜZDE 40'I ÇOCUK

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 39 gündür sürdürdüğü saldırılarda 4 bin 650'si çocuk, 3 bin 145'i kadın olmak üzere 11 bin 320 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Açıklamada, yüzde 70'i kadın ve çocuk olmak üzere yaralı sayısının 29 bin 200 ulaştığı ve Gazze Şeridi'nde 1 milyon 500 bin kişinin yerinden edildiği bildirildi

HER SAAT 5 ÇOCUK ÖLDÜRÜLÜYOR

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğinin "Silahlı Çatışmalar ve Çocuklar" başlıklı raporlarındaki bilgilere göre, Gazze’de bir ayda öldürülen çocukların sayısı; 2020, 2021 ve 2022'de dünya genelinde yaşanan çatışmalarda öldürülen çocukların ortalamasından daha fazla. Çatışmalar yoğun olarak sürerken insani kriz de her geçen gün derinleşiyor. İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında saatte beş çocuk öldürülüyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar