RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu, Merve Dizdar'ı hedef aldı: Tebrik edilesi bir yanı yok

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu, Merve Dizdar'ı hedef aldı: Tebrik edilesi bir yanı yok
Yayınlanma:
A+ A-
RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü Merve Dizdar'ı hedef alarak, ‘Tebrik edilesi bir yanı yoktur’ dedi.

Artı Gerçek - Bu yıl 76. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Nuri Bilge Ceylan imzalı "Kuru Otlar Üstüne"deki performansıyla; Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü Merve Dizdar'ın oldu.

Dizdar, ödül konuşması kısa sürede Türkiye’de gündem oldu. Dizdar, konuşmasında şunları söyledi:

“Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum."

Birçok sanatçı ve siyasetçi Dizdar’ı tebrik ederken, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Dizdar'ı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hedef aldı. RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu, konuya ilişkin paylaşımında şu ifadeleri yazdı:

"Önce kendi ülkene saygı duymayı öğreneceksin Merve Dizdar. Sonra da bu ülkenin tüm vatandaşlarından aldığın ödül için tebrik bekleyebilirsin. Ülkesine saygı duymayanın aldığı ödülün de tebrik edilesi bir yanı yoktur.”

(HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar