Russel Crowe ve Rami Malek'in yeni Nazi draması 'Nuremberg'den ilk görseller

Russel Crowe ve Rami Malek'in yeni Nazi draması 'Nuremberg'den ilk görseller
2'nci Dünya Savaşı'nı, tarihi Nuremberg duruşmaları sırasında Nazileri inceleyen ilk psikiyatr Yarbay Douglas Kelley'nin gözünden anlatan filmde Russel Crowe bir Nazi askerini, Rami Malek psikiyatristi canlandıracak. Filmin vizyon tarihi henüz netleşmedi.

Artı Gerçek - Yönetmen James Vanderbilt'in (Truth) yeni Nazi gerilim filmi "Nuremberg"den Russell Crowe ve Rami Malek'in yer aldığı ilk görseller paylaşıldı. Jack El-Hai'nin kaleme aldığı "The Nazi and the Psychiatrist" kitabına dayanan filmde, ABD'li askeri psikiyatrist Yarbay Douglas Kelley'nin, esir alınan birkaç üst düzey Nazi yetkilisiyle birlikte bir uçakta seyahat etmesinin hikayesi anlatılıyor.

c8d9972a03147bf911239db43dce8959.webp
Fotoğraf: Deadline

'NAZİ LİDERLERİNİ DEĞERLENDİREN PSİKİYATR KELLEY'

Kelley, kötü şöhretli Nazi liderlerini değerlendiren ilk Müttefik psikiyatrdı. Birçok 2. Dünya Savaşı filmi, çatışmanın farklı kısımlarını incelerken, Nuremberg, hikayeyi psikiyatr Kelley'nin gözlerinden anlatan ilk uyarlama olacak.

Crowe tutsak Nazilerden biri olan Herman Göring'i canlandırırken Malek ise psikiyatrist Kelley'ye hayat veriyor. Oyuncu kadrosundak diğer önemli isimler arasında Michael Shannon, Richard E. Grant, John Slattery, Colin Hanks, Leo Woodall ve Lydia Peckham yer alıyor.

8abb8a11a13f55ba15ab58b8a75067a3.webp
Fotoğraf: Deadline

TARİHİN KAVŞAĞINDA NASIL ÇARPIŞTIKLARINI ANLATMAK İSTEDİM

Beyazperde'nin Deadline'dan aktardığı habere göre, Nürnberg duruşmaları "iki ucu keskin bir kılıçtı"; Nazilerin 2. Dünya Savaşı sırasında işlediği tüm zulümlere başarılı bir şekilde ışık tutarken, insanları artık endişelenecek bir şey olmadığına da ikna ettiler. Senaryoyu da kaleme alan yönetmen Vanderbilt, kendisini filme çeken fikri şöyle anlattı:

"Nürnberg duruşmalarını okulda öğrendim, dolayısıyla temel gerçekleri biliyordum. Ancak bu iki adamın (Göring ve Kelley) arasındaki ilişkiyi okuduğumda, aralarındaki kişisel bir hikayeyi ve tarihin bu kavşağında nasıl çarpıştıklarını anlatma fikri gerçekten ilgimi çekti." (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar