'Şairin Şiir Evreni Yolculuk'

'Şairin Şiir Evreni Yolculuk'
Sanatçı Orhan Alkaya, ‘Orhan Alkaya ile Şairin Şiir Evreni Yolculuk' başlıklı etkinlikte dinleyicileri ile şairlik serüvenini paylaşacak.   Sanatçı...

Sanatçı Orhan Alkaya, ‘Orhan Alkaya ile Şairin Şiir Evreni Yolculuk' başlıklı etkinlikte dinleyicileri ile şairlik serüvenini paylaşacak.

 

Sanatçı Orhan Alkaya, Nilüfer Belediyesinin düzenlediği etkinlik çerçevesinde şairlik serüvenini aktaracak. 7 Şubat Salı günü şiir kütüphanesinde gerçekleşecek olan "Orhan Alkaya ile Şairin Şiir Evreni Yolculuk" başlıklı etkinlikte Alkaya’ya, Yusuf Yağdıran sorularıyla eşlik edecek.

 

Orhan Alkaya kimdir ?

 

Orhan Alkaya, Günlük gazetelerde ve dergilerde değişik sanat disiplinleri üzerine eleştiri yazıları, siyasi makaleler, denemeler yazdı. Şehir Tiyatrolarında oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. 12 Eylül darbesi sürecinde 1402 sayılı Sıkıyönetim Kanunu ile görevden alınan binlerce kamu görevlisi arasında yer aldı. Yayımlanmış altı kitabı bulunan Alkaya, ansiklopedi yazarlığı, gazetecilik, editörlük, danışmanlık dışında sinema filmleri de çevirdi. BirGün gazetesinde yazıları yayımlanan Orhan Alkaya, 2008 yılında İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliğine getirildi, 2009 yılında ise görevden alındı.

 

Öne Çıkanlar