Senaristi açıkladı: 'Sosyal Ağ' filminin devamı gelebilir

Senaristi açıkladı: 'Sosyal Ağ' filminin devamı gelebilir
David Fincher'ın yönetmenliğini üstlendiği sekiz Oscar adaylığı, üç Oscar ödülü olan 'The Social Network' (Sosyal Ağ) filminin devam filmi gelebilir. Filmin senaristi Aaron Sorkin devam filmi olabilecek nitelikte bir senaryo üzerinde çalıştığını açıkladı.

Artı Gerçek - Facebook'un kuruluş hikayesini anlatan ve çıktığı yıl çok konuşulan, yönetmen Quentin Tarantino'nun 'yılın en iyi filmi' olarak nitelendirdiği 'The Social Network' (Sosyal Ağ, 2010) filminin devam filmi gelebilir. 'The Town' adlı bir podcast programına konuşan filmin senaristi Aaron Sorkin, devam filminin içeriği hakkında konuştu.

Aaron Sorkin, podcast programındaki konuşmasında 6 Ocak 2021'de ABD'de yaşananlardan ötürü Facebook'u suçladığını ve bunun hakkında bir senaryo üzerinde çalıştığını söyledi. 6 Ocak 2021'de Trump, kasım ayındaki başkanlık seçim sonuçlarını kabul etmediği için bir miting düzenlemişti. Daha sonra bir grup protestocu Kongre binasını basarak silahlı saldırıda bulunmuştu.

Konuşmasının devamında neden 6 Ocak 2021'de yaşananlardan ötürü Facebook'u suçladığını açıklamayan Sorkin, "Bunu öğrenmek için filme bilet almanız gerekecek." cevabını verdi.

POTANSİYEL BİR DEVAM FİLMİ 2021 YILINDA DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Aaron Sorkin, 'Sosyal Ağ' filmine devam filmi çekmek istediğini ilk defa 2021'de açıklamıştı. Sorkin, açıklamasında "Son birkaç yıldır Facebook'ta anlatmaya değer hikayeler yaşanıyor ve bunu 'Sosyal Ağ' filminin devamı olarak anlatmanın bir yolu var. Benim bildiğim bu kadar." demişti. Fakat daha sonra katıldığı 'Happy Sad Confused' adlı bir podcast programında konuşan Sorkin konuşmasında devam filminin çekilebilmesi için David Fincher'ın filmi yönetmeyi kabul etmesi gerektiğini söylemişti.

Geçen yıl The Guardian'a konuşan David Fincher Facebook ve ana şirketi Meta hakkında bir film çekme konusunda düşünceli görünerek "Aaron'la bu konu hakkında konuştuk, karışık bir durum." dedi.

'Sosyal Ağ' filminde Mark Zuckerberg'ü canlandıran ve bu rolüyle Oscar'a aday gösterilen Jesse Eisenberg ise potansiyel bir devam filminde oynamaya açık olduğunu ifade etti. (KÜLTÜR SANAT)

 

Öne Çıkanlar