Snoop Dogg esrar içmeyi bıraktığını açıkladı

Snoop Dogg esrar içmeyi bıraktığını açıkladı
Yayınlanma:
A+ A-
Mebzul miktarda esrar tüketimini kamuoyuyla paylaşan ve bunun üzerinden toplumsal bir kişilik oluşturan Snoop Dogg, duman tüttürmeyi bıraktığını açıkladı.

Artı Gerçek - ABD'li rap ve hip-hop yıldızı Snoop Dogg, sosyal medyada yaptığı duyuruyla hayranlarını şaşırttı.

Gerçek adı Calvin Broadus olan şarkıcı "Ailemle uzun uzun düşündükten ve konuştuktan sonra duman tüttürmeyi bırakmaya karar verdim. Lütfen şu sıra mahremiyetime saygı gösterin" açıklamasını yayımladı.

Snoop, hangi tür duman tüttürmeyi bıraktığını ya da ciddi olup olmadığını belirtmedi.

Hayranları da bu açıklamaya inanmakta zorluk çekti.

'SUSUZ TOPRAK GİBİ'

Bazıları, gönderinin, şarkıcının esrar şirketi Leafs By Snoop için bir pazarlama kampanyasının parçası olduğunu öne sürdü.

Biri "Bugün 1 Nisan şakası günü değil Snoop" dedi.

Bir diğeri, "Dumansız Snoop, susuz toprak gibidir" diye ekledi.

'ARTIK BARBEKÜ YOK, IZGARALAR KAPALI'

Reggae efsanesi Bob Marley'in oğlu Ro Marley'den "Artık dayıda barbekü yapmak yok... ızgaralar sezon boyunca kapalı" yorumu geldi.

Snoop, müziği ve röportajlarında esrar tüketimini çok geniş çaplı belgelemiş bir isim.

52 yaşındaki rapçi, ilk çıkışını Dr. Dre'nin 1992 tarihli The Chronic albümüyle yaptı ki, bu, argoda yüksek kaliteli esrar anlamına geliyor. Böyle başlayıp böyle gitti ve yıllar boyunca şarkı sözlerinde bu alışkanlığına pek çok gönderme yaptı.

2013 yılında GQ dergisine günde 80 esrar sigarası içtiğini söyleyen, 2 yıl sonra kendi esrar üretim şirketi Leafs By Snoop'u kuran şarkıcı, 2022'de Super Bowl devre arası gösterisinin açılışını yapan Dr. Dre ekibinin üyesi olarak The Next Episode şarkısında "Her gün ot için" diye buyurdu.

HAYRANLARINDA SAĞLIK ENDİŞESİ

Bazı hayranları, yıldızın bırakma kararının sağlık nedenlerinden kaynaklanabileceğini öne sürdü.

Biri "Geçen yıl akciğer embolisi geçirdim ve tüttürmeyi bırakmak zorunda kaldım. Bu geçişin özellikle senin gibi biri için ne kadar zor olduğunu biliyorum. İhtiyacın olan tüm zaman senindir" diye yazdı.

Bir başkası "Birkaç ay önce bıraktım ve bıraktığımdan beri kafam öyle netleşti ki. Tebrikler dayı" selamını gönderdi.

'TÜTTÜRMEYECEK, YİYECEK'

Snoop'un tamamen bırakmadığını öne süren bir diğeri, "Yenilebilir türevlere geçiyor, ciğerlerinin biraz dinlenmesine izin verdi. Yemeğini ye şampiyon" dedi.

Britanya'nın uyuşturucuyla mücadele danışma hizmeti Frank'e göre esrarın aşırı kullanımı, akciğer kanseri riskini artırabilir. Uzun süreli kullanıcılarda kaygı, paranoya, uykusuzluk, iştahsızlık ve halüsinasyonlar gibi belirtiler gelişebilir, şizofreni geliştirme ihtimali de yükselebilir. (DIŞ HABERLER, BBC)

Öne Çıkanlar