Soul müziğin divası Imany yeniden Türkiye'de

Soul müziğin divası Imany yeniden Türkiye'de
Yapı Kredi’nin "80. Yıl Feelin’ Good" etkinlikleri kapsamında Türkiye'ye gelen Imany, 4 Haziran’da Ankara Oran Sahne’de, 5 Haziran’da İzmir Kültür Park’ta, 7 Haziran’da Harbiye Açık Hava’da ve 8 Haziran’da Antalya Açık Hava’da dinleyicileriyle buluşacak.

Artı Gerçek - Folk ve blues besteleriyle dünyanın dört bir yanından geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan soul müziğin divası Imany, dünya pop müziğinin hit parçalarını 8 çellist ile birlikte yorumladığı Voodoo Cello isimli albümünün veda turnesinde Türkiye’ye geliyor.

ELTON JOHN, ED SHEERAN VE BOB MARLEY'İN ŞARKILARINI YENİDEN YORUMLUYOR

Yapı Kredi Feelin’ Good etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin 4 şehrinde sahne alacak Imany, muhteşem sahne ve ışık tasarımlarıyla müzik tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşatacak.

Imany’nin klasikleri ve son dönemin sevilen hitlerini yeniden yorumladığı Voodoo Cello isimli albümünde 12 parça bulunuyor. Jacques Brel’in ölümsüz eseri “If You Go Away”, Cat Stevens’ın “Wild World” isimli parçasının yanı sıra Elton John, Imagine Dragons, Ed Sheeran, Bonnie Tyler, Bob Marley ve Donna Summer gibi sanatçıların şarkılarını da Imany bu albümünde yeniden yorumluyor.

Imany tarafından tasarlanmış bu sahne peformansının müzik düzenlemelerinde de sanatçının imzası var. Konserin koreografisi Gladys Gambie ve Thierry Thieû Niang’a, ışık tasarımı Jérémy Bargues’e, kıyafet tasarımları Olivier Rousteing ve Maison Balmain’e, fotoğrafları da Eugenio Recuenco’a ait.

SIRADIŞI BİR ŞOV

Voodoo Cello, aynı sahnede 8 çelloyu ve derin bir insan sesini bir araya getiren, ikonik pop müzik hitlerinin seslendirildiği sıra dışı bir şov.

Kadınların benzersiz enerjisinin gücüne dikkat çekmek için şeklini kadın vücuduna benzettiği çello için özel olarak tasarladığı Voodoo Çello konserinin veda turnesi, bu büyüleyici performansı seyretmek için son fırsat.

Yapı Kredi’nin 80. yıl dönümü kapsamında düzenlenecek Feelin’ Good etkinlikleri için biletler Biletix, Passo, Biletinial ve Bubilet’te satışta! (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar