Suzan Kardeş UNESCO listesine girdi: 'Yaşayan insan hazineleri'

Suzan Kardeş UNESCO listesine girdi: 'Yaşayan insan hazineleri'
Hıdırellez geleneğinin 32 yıldır kültür elçiliğini yapan sanatçı Suzan Kardeş, UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” listesine alındı.

Artı Gerçek - UNESCO Dünya Kültürel Mirası'nda yer alan Hıdırellez geleneğinin 32 yıldır kültür elçiliğini yapan sanatçı Suzan Kardeş, “Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” listesine alındı. Bu kapsamda ünlü sanatçıya ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ belgesi verilecek.

Balkan müziğini Türkiye'de geniş çevrelere tanıtan, şarkıcı, oyuncu ve makyöz Suzan Kardeş, Hıdırellez geleneğini yaşattığı için 2019 yılından bu yana UNESCO’dan teşekkür mektubu alıyordu.

5 MAYIS'TA 'SUZAN KARDEŞ'İN HIDIRELLEZ FESTİVALİ'

Hürriyet'ten Cansu Topçu'nun haberine göre, Kardeş, 5 Mayıs’ta Maximum Uniq Açıkhava’da “Suzan Kardeş’in Hıdırellez Festivali” başlıklı bir konser verecek. Konserde Gwi-Yeop Son da sahneye çıkarak sanatçıya yönelik bir teşekkür konuşması yapacak.

Konuyla ilgili konuşan Suzan Kardeş, “Birleşmiş Milletler Bölgesel Ofisi’nde harika bir şekilde ağırlandım. Bu muhteşem deneyim için herkese teşekkür etmek istiyorum. Hayallerim ve projelerim her geçen gün büyüyor. Sayın Gwi-Yeop Son ile yaptığımız görüşme muhteşem geçti. Hıdırellez festivalimizde birlikte olacağımızı öğrenmek beni ayrıca mutlu etti” dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar