Taylor Swift, İngiliz ekonomisine 1,2 milyar dolar katkı sağlayacak

Taylor Swift, İngiliz ekonomisine 1,2 milyar dolar katkı sağlayacak
Taylor Swift'in Londra'da vereceği konserin İngiltere ekonomisine 1,2 milyar dolar katkı sağlayacağı belirtildi. Swiftonomics başlıklı araştırmaya göre, Swift'in konseri için İngilizlerin harcayacağı para, pek çok etkinlik harcamasının en az iki katı.

Artı Gerçek - Time dergisi tarafından 2023'te 'Yılın Kişisi' ilan edilen Grammy ödüllü yıldız Taylor Swift, ABD'de müzik endüstrisindeki bilet ve albüm satışlarıyla ekonomik göstergeleri etkiledikten sonra şimdi de rotasını İngiltere'ye çevirdi.

'ÜLKE EKONOMİSİNE 1,2 MİLYAR DOLAR KATKI SAĞLAYACAK'

Londra merkezli çok uluslu bir banka olan Barclays'in hazırladığı Swiftonomics başlıklı araştırmaya göre, Swift'in İngiltere turnesi ülke ekonomisine yaklaşık 1,2 milyar dolar katkı sağlayacak.

'İNGİLTERE'DE DÜĞÜNE KATILMAK İÇİN HARCANAN PARANIN İKİ KATI'

Barclays'in tahminlerine göre, sıkı dinleyicileri Swift'i görmek için ortalama 848 sterlin harcayacak. Bu, İngiltere'de bir gece konaklama için harcanan ortalama tutarın (67 sterlin) 12 katından fazlası ve bir düğüne katılmak için harcanan paranın (398 sterlin) iki katından fazla.


Rapor, turne biletlerine ortalama 206 sterlin harcanacağını, diğer harcama kalemleri için ise konaklama için 121 sterlin, seyahat için 111 sterlin ve konserde giyilecek kıyafetler için 56 sterlin öngörüyor. (Kaynak: Bloomberg)

Öne Çıkanlar