The Last Of Us'ın yaratıcıları açıkladı: 2. sezon gecikecek

The Last Of Us'ın yaratıcıları açıkladı: 2. sezon gecikecek
Yayınlanma:
A+ A-
Hollywood grevlerinden etkilenerek 2. sezon hazırlıkları askıya alınan The Last Of Us dizisinin çekimleri 2024 yılında başlayacak. Dizinin yaratıcılarından Craig Mazin "Çekimlere başlamayı umduğumuz tarihte başlayamayacağımız neredeyse kesinleşti" dedi

Artı Gerçek - Başrollerini Pedro Pascal ve Bella Ramsey'in paylaştığı HBO yapımı 'The Last Of Us'ın Hollywood grevlerinden etkilenerek askıya alınan 2'nci sezon çekimleriyle ilgili yeni detaylar gelmeye başladı.

Dizinin takipçileri yeni sezonun yayın tarihini beklerken, HBO CEO'su Casey Bloys, "The Last of Us" dizisinin ikinci sezon çekimlerinin 2024 yılının başlarında başlayacağını söyledi. Dizi HBO'nun 2024 kataloğunda bulunmadığı için, yayın tarihinin 2025 yılına sarkabileceği tahmin ediliyor.

HOLLYWOOD'DAKİ GREV ÇEKİM SÜRECİNİ GECİKTİRDİ

Variety'nin haberine göre, Hollywood’daki grevin çekim sürecini geciktirdiğini vurgulayan Bloys, oyuncuların grevinin çekimler başlamadan önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Başrollerini Pedro Pascal ve Bella Ramsey'nin paylaştığı "The Last of Us" dizisi, 2024 yılı için HBO'nun listesinde bulunmadığı için 2025 yılına kalabilir.

'ÜÇÜNCÜ SEZONUN OLACAĞININ GARANTİSİ YOK'

HBO'nun drama başkanı Francesca Orsi, daha önce verdiği bir röportajda dizinin 3. sezonuyla ilgili, "Bence Craig ve Neil diziyi nerede sonlandıracaklarını düşünüyolar. Seri için bir 3. sezon fikri olacağı söylentilerini duyduk, ancak bir 3. sezonumuzun olacağının garantisi yok. İkisinin de 3. sezon için bir vizyonları olduğunu biliyorum. Yine de bu yapımın daha fazla sezon yapmaya uygun olup olmadığını henüz bilmiyorum" demişti.

'ÇEKİMLERE UMDUĞUMUZ TARİHTE BAŞLAYAMAYACAĞIMIZ KESİNLEŞTİ'

Dizinin uyarlandığı orijinal oyunun yaratıcılarından Neil Druckmann , "2. sezonun tüm ana hatlarını belirledik ve grev biter bitmez başlamaya hazırız" diye konuştu.

Diziyi uyarlayan isimlerden bir diğeri olan Craig Mazin de, "2. Sezonun tamamını planlayabildik, ayrıca ilk bölümün senaryosunu yazdım ve [WGA] grevinin başladığı gece yarısından hemen önce saat 10:30 ya da 10:40 civarında [HBO'ya] gönderdim. Çekimlere başlamayı umduğumuz tarihte başlayamayacağımızın neredeyse kesinleştiğini düşünüyorum ki bu üzücü bir durum." ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar