The Witcher'ın 5'nci sezonu için yeşil ışık yakıldı: Henry Cavill yer almayacak

The Witcher'ın 5'nci sezonu için yeşil ışık yakıldı: Henry Cavill yer almayacak
Yayınlanma:
A+ A-
Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin 'The Witcher' serisinden uyarlanan dizinin henüz 3'ncü sezonu izleyiciyle buluşmaya hazırlanırken yönetmen Sophie Holland 5'nci sezonun çekimlerine başlanacağını doğruladı.

Artık Gerçek - Henüz 3'üncü sezon bölümleri izleyicilerle buluşmaya hazırlanan The Witcher dizisi 5'nci sezon için erkenden yeşil ışık yaktı.

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin kitap serisinden ekrana taşınan Netflix yapımı dizinin ilk sezonu 2019'da yayınlandı. Başrolünde İngiliz oyuncu Henry Cavill yer aldığı dizi 2021’de ikinci sezonuyla izleyicilerle buluşmuştu. Yakında Netflix'e gelecek 3'üncü sezonun ardından Cavill yerini Liam Hemsworth’e bıraktı.

Kayıp Rıhtım'ın aktardığına göre, bu rol değişikliğinin diziyi nasıl etkileyeceği bilinmese de, yapımcılar en başından beri The Witcher’ı 7 sezonluk bir dizi olarak planladıklarını ifade ediyordu. Liam Hemsworth‘lü 4'üncü sezonun ardından 5'nci sezonun da resmi olarak geleceği yeni gelen haberlerle kesinleşmiş oldu.

YÖNETMEN LİAM HEMSWORTH'ÜN 5'NCİ SEZONDA DA YER ALACAĞINI DOĞRULADI

Deadline‘ın röportajına konuşan yönetmen Sophie Holland; verdiği demeçte Liam Hemsworth’ün 4. sezonun ardından 5'nci sezonda da yer alacağını doğruladı.

Holland ayrıca The Witcher 5. sezonun, 4. sezonun hemen ardından kayda alınacağını da duyurdu. Yönetmen, 4. sezonun ardından verilecek kısa bir boşluğun ardından 5. sezona başlanacağını duyurdu.

Dizinin yaratıcısı Lauren Schmidt Hissrich, Cavill’ın ayrılık haberinin ardından dizinin sona ermesinin bir olasılık olduğunu ancak “hâlâ anlatılacak çok fazla hikâye bulunduğunu” belirterek şöyle konuşmuştu:

“Liam’ın aramıza katılması hepimizi heyecanlandırdı. Doldurması gereken büyük bir boşluk var ama aynı zamanda bu iş için enerjisi ve heyecanı da çok fazla.”

Dizinin 3. sezonu, yapımın dayandığı The Witcher kitaplarından beşincisi olan Ateşle İmtihan‘a (Time of Contempt) odaklanacak.

3. sezonda Henry Cavill ile birlikte Anya Chalotra, Freya Allen, Joey Batey, Myanna Buring, Eamon Farren, Mimi M. Khayisa, Royce Pierreson, Anna Shaffer, Mecia Simson, Tom Canton ve Mahesh Jadu gibi isimler yer alacak. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar