Tolga Karaçelik'in yeni filmi 'Sığ Hikaye'ye Tribeca Film Festivali'nden ödül

Tolga Karaçelik'in yeni filmi 'Sığ Hikaye'ye Tribeca Film Festivali'nden ödül
Tolga Karaçelik'in yeni filmi ' A Shallow Tale' (Sığ Hikaye), New York Tribeca Film Festivali'nde 'En İyi Seyirci Ödülü' kazandı. Karaçelik'in "Kelebekler" filmi de 2008'de Sundance Film Festivali'nde Dünya Sineması Büyük Ödülü'nü kazanmıştı.

Artı Gerçek - Yönetmen Tolga Karaçelik’in ilk İngilizce filmi ‘A Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer (Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi) dünya prömiyerini yaptığı New York Tribeca Film Festivali’nden 'En İyi Seyirci Ödülü' ile döndü.

Festivalin "Spotlight Narrative" bölümünde yer alan film, Sinan Eczacıbaşı, Alihan Yalçındağ ve Scott Aharoni tarafından kurulan yapım şirketi Curious Gremlin'in de uluslararası bağımsız film sektöründeki ilk imzası oldu.

Kara komedi türündeki film, bir boşanma sürecinin ortasında bocalayan bir yazar ile ona gündüzleri evliliği, geceleri ise yeni kitabında kaleme aldığı cinayetler için danışmanlık yapan emekli bir seri katilin arkadaşlığını konu alıyor.

ALTIN KÜRE ÖDÜLLÜ BUSCEMİ BAŞROLDE

Başrollerde Altın Küre ödüllü Steve Buscemi (Rezervuar Köpekleri, Fargo, Büyük Lebowski), John Magaro (Big Short, Umbrella Academy) ve ‘Severance’ dizisindeki rolüyle bilinen Britt Lower var.

Karaçelik'in "Kelebekler" filmi de 2008'de Sundance Film Festivali'nde Dünya Sineması Büyük Ödülü'nü kazanmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar