Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu
Yayınlanma:
A+ A-
Her yıl Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta sahiplerini buldu.

Artı Gerçek - Sunuculuğunu Penn Jilette’nin yaptığı 50. Uluslararası Emmy Ödülleri gecesinde 23 ülkeden 15 kategoride 60 yapım temsil edildi. New York Hilton Midtown Otelde düzenlenen ödülün galasında konuşan Uluslararası Akademi Başkanı ve CEO'su Bruce Paisner, "Bu yıl 50'ncisi düzenlenen bu gecede özellikle sevindirici olan şey, dünya çapında dünya standartlarında televizyon programları ve şahsiyetler üreten ve Emmy Ödülü kazanan ülkelerin sayısını görmektir." dedi.

2022-kasim-aa-29501424.jpg

En İyi Sanat Programı dalında ödülü James Rogan'ın yönettiği "Freddie Mercury: The Final Act" adlı İngiltere yapımı belgesel kazandı.

En İyi Kadın Oyuncu ödülü "Le Bal des Folles" (The Mad Women’s Ball) adlı filmdeki rolüyle Fransız oyuncu Lou de Laage'ün olurken; En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ise "Irvine Welsh’s Crime" dizisinde bir dedektifi canlandıran İskoç doğumlu İngiliz oyuncu Dougray Scott aldı.

2022-kasim-aa-29501433.jpg

En İyi Komedi dalında ödüle İngiliz yapımı "Sex Education" adlı dizi; Drama dalında ise yine bir İngiliz yapımı olan "Vigil" adlı dizi değer görüldü.

En iyi belgesel ödülünü Anne Poiret'in yönettiği "Les Damnés de la Guerre" (Iraq’s Lost Generation) adlı Fransız yapımı kazanırken spor belgeseli dalında ise yönetmenliğini Barbie MacLaurin’in yaptığı, yarış pilotu Michèle Mouton'un hayatını anlatan "Queen Of Speed" adlı İngiliz yapımı kazandı.

2022-kasim-aa-29501454.jpg

Ödül komitesi Rusya-Ukrayna savaşı dolayısıyla tüm Rus yapımı programlarını değerlendirilme dışında bıraktı. (AA)

Öne Çıkanlar