Ünlü rock grubu AC/DC'nin solisti İstanbul'da: İnanılmaz bir şehir

Yayınlanma:
A+ A-
Efsane rock grubu AC/DC'nin solisti Dave Evans, dünya turnesi kapsamında konser vereceği Yunanistan'a geçmeden önce İstanbul'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Dave Evans şehri sevdiğini söyleyerek "Modern ve fanstastik bir şehir" dedi.

Artı Gerçek - Kariyerlerindeki 50'nci bir dünya turnesiyle kutlayan efsane rock grubu AC/DC'nin solisti Dave Evans, 29 Eylül'de Yunanistan'da verecekleri konser öncesi İstanbul'u ziyaret etti.

İstanbul'un tarihi mekanlarını gezen Evans, Mustafa Kemal Atatürk'ün Şişli'de bulunan evini de ziyaret etti. İstanbul turuna Sultanahmet Meydanı'nda devam eden müzisyen, 2024 yılında İstanbul'da konser vermeyi planladıklarını söyledi.

'TAM ANLAMIYLA HARİKA, MİMARİSİ GÜZEL VE FANTASTİK'

İstanbul turuna Sultanahmet Meydanı'nda devam eden Dave Evans, Ayasofya'yı ve ardından Sultanahmet Camisi'ni ziyaret ederek buradaki tarihi yapılarla ilgili gözlemlerini paylaştı.

Evans İstanbul'daki tarihi inanç merkezleri hakkında şöyle konuştu:

"Tam anlamıyla harika, mimarisi güzel ve fantastik. Aynı zamanda tarih ve camilerin kendisi insanların baktığı önemli şeyler ve tarihe bu açıdan bakarlar. Bunlar her zaman Hristiyan katedrali olsun, Müslüman camisi olsun benim için ilham vericidir. İnsanlar için çok şey ifade eder. Manevi şeylerdir. Dünyayı gezerken görebildiğim kadarını görmeyi seviyorum."

İstanbul'u gördüğünde şaşırdığını belirten Evans, şehrin yapısından etkilendiğini vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu camiler her yerdeler. Kesinlikle inanılmazlar, mimarisi ilham verici. İstanbul'a geldiğimde neleri görebileceğimi hiç garanti edemiyordum. Modern bir şehir, fantastik modern bir şehir. Herkesin ziyaret etmesi gereken bir yer olduğuna inanıyorum. Dünyada tüm büyük fantastik tarihi yerlerde bulundum. Benim için açıklaması zor. İstanbul inanılmaz bir şehir ve benim için büyük bir sürpriz oldu" (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar