Will Smith attığı tokatın bedelini ödemeye hazır görünüyor

Will Smith attığı tokatın bedelini ödemeye hazır görünüyor
Yayınlanma:
A+ A-
2022 Mart ayında düzenlenen Akademi Ödülleri'nde sunucu Chris Rock'a tokat atan Will Smith, yeni filmi hakkında konuştu. Smith, "İnsanlar filmimi izlemezse anlayışla karşılarım" diyerek, attığı tokatın bedelini ödemeye hazır olduğunu beyan etmiş oldu.

Artı Gerçek - Akademi Ödülleri'nde sunucu Chris Rock'ın yapmış olduğu lakayıt espiriyi yanlış yorumlayarak, sahneye gelip, Rock'a attığı tokatla gündeme gelen aktör Will Smith, sunucu Trevor Noah’nın programına konuk oldu.

3vfrtobq4vjinar457g7gf7wy4.jpg

Ünlü oyuncu başrolünde yer aldığı "Emancipation" filmi hakkında konuşurken; insanların filmini izlemek konusunda kararsız kalmalarını anlayışla karşıladığını belirtti. Smith, filme emek veren çalışanların kendisi yüzünden cezalandırılmamasını umduğunu da sözlerine ekledi.

NTV'nin haberine göre, kendisine yöneltilen bir sorudan hareketle ödül töreni hakkında konuşan Smith, “Tahmin edebileceğin gibi korkunçtu. Tüm kontrolümü kaybettim. O gece bir şeyler yaşıyordum. Bu tabii ki davranışımı haklı çıkarmıyor. Aklımda birçok şey vardı. Attığım tokat, babasının annesini dövmesini izleyen küçük bir çocuk gibiydi. Böyle biri olmak istemem” ifadeleri kullandı.

Smith, yaptığı değerlendirmede, “eğer bu olaydan ne öğrendiğimi soracak olursan, birbirimize karşı hep nazik olmamız gerektiğini söylerdim” dedi.

NE OLMUŞTU

Will Smith, "King Richard" filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nün sahibi olmadan önce, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli filme gönderme yaparak "Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum" diyen Chris Rock’a sahneye gelerek tokat atmıştı.

Kameralar önünde olayın başta önceden tasarlanmış, hatta showun bir parçası olduğu düşünülmüş; ancak yerine oturan Smith'in, “eşimin adını o lanet olası ağzına almayacaksın” diye bağırmasıyla olayın bir senaryo olmadığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Rock da, “Tabii ki de almayacağım. Televizyon tarihinin en muhteşem olayını yaşıyoruz” demişti.

Olayın ardından Akademi'den yapılan açıklamada 94. Oscar Ödül Töreni'nin, "Smith'in sahnede gerçekleştirdiği kabul edilemez ve zararlı davranışı yüzünden gölgede kaldığı" belirtilmişti. Olayın ardından Akademi yönetimi tarafından alınan bir kararla Will Smith'in 10 yıl boyunca Oscarlara ve Akademi'nin düzenlediği diğer etkinliklere katılması yasaklanmıştı. (KÜLTÜR-SANAT)

Öne Çıkanlar