Yangın tüpüyle gaz sıkmışlardı: Bursa'da transfobik saldırıya yedi gözaltı

Yangın tüpüyle gaz sıkmışlardı: Bursa'da transfobik saldırıya yedi gözaltı
Yayınlanma:
A+ A-
Bursa'daki transfobik saldırı sonrası yedi kişi gözaltına alındı. "Kasten yaralama ve genel güvenliği tehlikeye düşürme" suçuyla adliyeye sevk edilecekler.

Artı Gerçek - Bursa Valiliği, otobüs durağında beklerken bir grubun trans kadına yangın tüpüyle gaz sıkarak gerçekleştirilen saldırıda yaşı yedi kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Saldırıyla gözaltına alınan, S.A. (20), B.Ö. (20), Ö.G.(20), Y.T (21), İ.M. (21), F.M. (19) ve B.S. (17) isimli şahısların Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun devam ettiği, görüntüleri kaydeden kişilerin, "kasten yaralama ve genel güvenliği tehlikeye düşürme" suçuyla adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Altıparmak Mahallesi Stadyum Caddesi'nde bir grup, otobüs durağındaki bankta oturan trans kadına yangın tüpüyle gaz sıkarak saldırmıştı. Görüntülerde, trans kadının oturduğu yerden kalkmadığı, kamyonette bulunanların ise küfrederek kaçtıkları görülmüştü. Transfobik saldırının faili olan grup, kamyonetin arkasındaki araçla kendilerini takip eden arkadaşlarına cep telefonuyla kayıt altına aldırmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar