AKP'li başkan AKP'li başkanın oğlunu işe aldı

AKP'li başkan AKP'li başkanın oğlunu işe aldı
Yayınlanma:
A+ A-
Tokat Belediye Başkanı AKP'li Eyüp Eroğlu, AKP’li Başçiftlik Belde Belediye Başkanı Murat Tunçel’in oğlu Erdem Doğukan Tunçel'i belediyede işe aldı. Tunçel'i öncesinde de babası, Başçiftlik belediyesinde işe almıştı.

Mehmet MENEKŞE


AMASYA - Tokat Belediye Başkanı AKP'li Eyüp Eroğlu, belediyede doğalgaz ile ilgili bir birim olmadığı ve doğalgaz ile ilgili tüm işler Aksa adlı firma tarafından yürütüldüğü halde 'doğalgaz işletme ve bakım operatörü' kadrosu açtı. AKP’li Başçiftlik Belde Belediye Başkanı Murat Tunçel’in oğlu Erdem Doğukan Tunçel'i de işe aldı.

GEÇEN YIL AKSA'DA ÇALIŞTI

Erdem Doğukan Tunçel'in geçen yıl Başçiftlik beldesinde AKSA şirketinde görev yaptığı ve şartnamedeki 'doğalgaz işletme ve bakım operatörlüğü, doğalgaz sayaç sökme takma, doğalgaz polietilen boru kaynakçı, ısıtma ve doğalgaz iç tesisat yapımı' gibi belgeleri firmada çalışırken aldığı öğrenildi.

SAHA ELEMANI OLARAK GÖREV YAPIYOR

ErdemDoğukan Tunçel'in Tokat Belediyesi'nde doğalgaz işletme ve bakım operatörü olarak işe alınmasına rağmen belediyede saha elemanı olarak görev yaptığı belirtildi.

AKP'Lİ TUNÇEL 2020'DE OĞLUNU İŞE ALMIŞTI

Başçiftlik Belediye Başkanı AKP'li Murat Tunçel, oğlu Erdem Doğukan Tunçel'i 2020 yılında İŞKUR üzerinden Başçiftlik Belediyesi'nde makine teknisyeni olarak işe almıştı. İşsizlikle boğuşan beldede AKP'li Başkan Tunçel'in kendi oğlunu işe alması tartışma yaratmıştı.

Oğluna, başkanı olduğu belediyeden üç ay maaş veren AKP'li Tunçel, "İşe alacak kimse yoktu, mecbur oğlumu aldım. Aldığı maaşları cebimize koymadık; hepsini burs verdik" diyerek kendini savunmuştu.

Öne Çıkanlar