AKP'li Şamil Tayyar'dan 'Özgür Özel' yorumu: Partisine 'kifayetsiz muhterisler' göndermesi

AKP'li Şamil Tayyar'dan 'Özgür Özel' yorumu: Partisine 'kifayetsiz muhterisler' göndermesi
Yayınlanma:
A+ A-
Özgür Özel'in CHP'nin yeni genel başkanı olması sonrası yorum yapan AKP'li Şamil Tayyar, partisine 'kifayetsiz muhterisler' diyerek gönderme yaptı. Tayyar, değişimin genel siyaseti etkileyeceğini söyledi.

Artı Gerçek - Partisinin son kongresinde MKYK listesinin dışında bırakılan eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar, CHP'nin 38'inci Olağan Kongresi'nde Özgür Özel'in genel başkan seçilmesine ilişkin sosyal medya hesabından bir yorumda bulundu. Tayyar, yorumunda partisine gönderme yaptı.

PARTİSİNE 'KİFAYETSİZ MUHTERİSLER' GÖNDERMESİ

Tayyar, CHP Genel Başkanlığı görevine Özgür Özel’in seçilmesini “CHP delegesi, kurultayda toplumsal değişim talebini olumlu sonuçlandırdı” diye değerlendirdi. Tayyar, CHP’deki genel başkan değişiminin genel siyaseti etkileyeceğini ve yeni işbirliklerini tetikleyeceğini söyleyerek, “Ayrıca, AK Parti’de ‘muhalefet dağıldı, İstanbul/Ankara başta olmak üzere her yerde kesin kazanırız’ diyerek partiyi arkadaş kulübüne çevirmek isteyen kifayetsiz muhterislerin işi biraz daha zorlaştı” dedi.

Tayyar'ın paylaşımı şöyle:

"CHP delegesi, kurultayda toplumsal değişim talebini olumlu sonuçlandırdı.

13 kez seçim kaybetmesine rağmen koltuğunda ısrar eden Kılıçdaroğlu’nu değiştirdi.

Öncelikle bir vatandaş olarak delegeleri kutluyorum.

Özel ve ekibi, bu güçlü desteği CHP ve Türkiye adına büyük bir sinerjiye dönüştürebilir mi göreceğiz ama partideki motivasyonun arttığı ortada.

Bu değişim genel siyaseti de etkileyecek, yeni siyasi işbirliklerini tetikleyecektir.

Ayrıca, AK Parti’de ‘muhalefet dağıldı, İstanbul/Ankara başta olmak üzere her yerde kesin kazanırız’ diyerek partiyi arkadaş kulübüne çevirmek isteyen kifayetsiz muhterislerin işi biraz daha zorlaştı.

Özetle…

Aslolan milletin iradesidir.

Vefa şahıslara değil ilkeleredir."

AKP’nin yeni MKYK’sine giremeyen Şamil Tayyar, “Üzgünüm, bir ekip, cehenneme giden yolu iyi niyet taşlarıyla döşüyor. Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor” demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar