AKP'li Tayyar'dan İmamoğlu paylaşımı: 'Seçim sonrasına ertelenmesi...'

AKP'li Tayyar'dan İmamoğlu paylaşımı: 'Seçim sonrasına ertelenmesi...'
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Şamil Tayyar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun siyasi yasak talebiyle yargılandığı davada erteleme çağrısı yaptı: "İmamoğlu davası, hukuki yanı bir tarafa, siyasi sonuçlar üretebilecek bir dava."

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine "hakaret ettiği" iddiasıyla ve siyasi yasak talebiyle yargılandığı davanın bugün karar beklenen duruşması öncesinde AKP'li Şamil Tayyar'dan "erteleme" çağrısı geldi.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Tayyar, duruşma öncesinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: "İmamoğlu davası, hukuki yanı bir tarafa, siyasi sonuçlar üretebilecek bir dava. Kaldı ki kararın seçimden önce kesinleşmesi ihtimal dışı. Hal böyleyse, bu davanın seçim sonrasına ertelenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum. Naçizane."

İmamoğlu hakkındaki açılan dava, bugün İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde gerçekleştirilecek. Savcı, İmamoğlu’na dört yıl bir aya kadar hapis cezası verilmesini ve Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) "siyasi yasak" içeren 53. maddesinin de uygulanmasını istemişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar