AKP'li Turan: Kendimizi revize edersek tarihin en büyük oyunu alacağız

AKP'li Turan: Kendimizi revize edersek tarihin en büyük oyunu alacağız
AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'nin bir önceki seçime göre oy kaybettiğini iddia etti. Turan, kendilerinin ise yüzde 40'ın üzerinde olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Tüm anket şirketlerinin araştırmalarında AKP'nin oy kaybettiği sonucu çıkarken, AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise aksini savundu.

A Haber canlı yayınında konuşan Turan, AKP'nin oy oranını "kesinlikle yüzde 40'ın üzerinde" gördüğünü söyledi. Turan, CHP'nin ise oyunun yüzde 21'lere düştüğünü iddia etti.

'İYİ PARTİ 11'LERE KADAR DÜŞTÜ'

"İYİ Parti'nin 11'lere kadar düştüğünü görmeye başladık" diyen Turan, "AKP'nin oylarını nerede görüyorsunuz?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Kesinlikle 40'ın üzerinde görüyorum. Biz çok seçime girdik. Esnafa gittiğimizde bize zaman zaman küser, zaman zaman barışır insanlar. İnsanlar ekonomik sorunların büyük olduğu zamanlarda, ülkelerin etrafında savaşlar olduğu zamanlarda, dünyanın zaman zaman krize maruz kaldığı zamanlarda daha güçlü liderler isterler. Bu AK Parti meselesi değil, Türkiye meselesi. Biz bu krizleri nasıl aşarız iddiasını ortaya koyduğumuzda tüm milletimiz güçlü liderlikle buluşabiliyor."

'TÜRKİYE'NİN YÜZDE 70 OYUNU ALMIŞ BİR PARTİYİZ'

"AK Parti değişik seçimlerde Türkiye'nin toplam yüzde 70 oyunu almış bir parti. İddialı söylüyoruz, yüzde 70 bize değişik zamanlarda oy vermiş insanlar. Toplam bu milletin yüzde 70'i AK Parti'ye oy vermiş. Dolayısıyla biz kendimizi tekrar revize eder, dilimizi inşa eder, vaatlerimizi ortaya koyar, sayın Cumhurbaşkanımızın son dönem her bakanlar kurulunun bir müjde toplantısı tarzını devam ettirirsek göreceksiniz, tarihin en büyük oyunu alacağımız bir dönemi yaşayacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar