Akşener: 4.5 milyon vatandaşımızın borçlarını satın alacağız

Akşener: 4.5 milyon vatandaşımızın borçlarını satın alacağız
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Kasım 2019 07:16
A+ A-
Meral Akşener partisinin ekonomik vaatlerini açıklarken seçim standına yapılan saldırıyı da kınadı.

POLİTİKA - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da ekonomiye dair seçim vaatlerini açıklarken "Düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80’ini sileceğiz" dedi.

Akşener, seçimleri kazandıkları durumda ‘Türkiye Dayanışma Fonu’ kuracaklarını belirterek "30 Nisan 2018 itibariyle borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız" dedi.

ERDOĞAN'I VE SOYLU'YU GÖREVE ÇAĞIRDI

İLGİLİ HABER: İYİ PARTİ STANDINA SALDIRIDA 8 GÖZALTI

Meral Akşener, dün Bağcılar’da yaşanan bıçaklı saldırıyı sert bir şekilde kınayarak, "Şenlik gibi olması gereken bir seçime gidilirken bu gerilim artırıcı lider dilinin geldiği nokta bu. Bu gün burada Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’nı, Sayın Erdoğan’ı ve İçişleri Bakanı’nı göreve davet ediyorum. Bu yol yol değildir. Bu ülkedeki herkesin canı o ülkeyi yönetenlere emanettir. Bu işi yapamıyorlarsa bu ülkeyi yönetemeyenlerin çekip gitmeleri şarttır" dedi.

Akşener'in seçim vaatlerinden öne çıkanlar şunlar:

Cumhurbaşkanı olup göreve geldiğimizde ilk 100 gün içerisinde, hiç vakit kaybetmeden Türkiye Dayanışma Fonu'nu kuracağız.

30 Nisan 2018 itibariyle borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız.

Değil borcunu ödemek, evine ekmek, çocuğuna süt bile götürmekte zorlanan işsiz kardeşlerimizi, tam rahat edeceği yaşlarda borç krizi içinde debelenen emeklilerimizi bu yükten kurtarmak boynumuzun borcudur.

Ayrıca şehit ve gazi ailelerinin bu durumdaki tüm borçlarını sileceğiz. Vatan onlara çok şey borçludur. En azından bunu yapalım.

Yine borçları bu durumda olan, düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın, ve öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80’ini sileceğiz. Kalan borçlarını faizsiz 10 yıla kadar taksitle ödeyebilecekler.

Türkiye Dayanışma Fonu için bir defalık harcayacağımız 8 milyar lira, 2018 bütçe harcamalarının yaklaşık yüzde 1’ine denk geliyor. Yani, Mehmet Şimşek’in taşıt ve hizmet binası kiralamaları için zamanında, "fındık-fıstık parası" dediği rakam kadar. Size söz veriyorum 25 Haziran sabahı sizi bu yükten kurtaracağım. Borç kaderiniz değil. Sileceğiz. Kurtulacaksın.

Öne Çıkanlar