Akşener'den Erdoğan'a: Sinan Ateş’in esas katillerini açıkla

Akşener'den Erdoğan'a: Sinan Ateş’in esas katillerini açıkla
Yayınlanma:
A+ A-
Akşener, partisinin dünkü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı çağrıyı yineledi. Akşener, "Sen bu memleketin Cumhurbaşkanısın. Korkma. Esas katiller kim? Açıkla" dedi.

Artı Gerçek - İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in 3,5 ay önce Ankara'da öldürülmesine dair Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dünkü grup toplantısında yaptığı çağrıyı yineledi. Akşener, "Bu kadar kifayetsiz olma. Sen bu memleketin Cumhurbaşkanısın. Korkma. Esas katiller kim? Açıkla" dedi.

Meral Akşener, partisinin Meclis Grubu'nda yaptığı konuşmadan parçalar paylaşarak, Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili Erdoğan'a şu çağrıda bulundu:

'BU KADAR ACİZ OLMA'

"Sayın Erdoğan arkandan dönen dümenler karşısında bu kadar kifayetsiz olma! Bu kadar çaresiz, bu kadar zayıf olma! Adaleti gölgeleyenlere onların karşısında bu kadar basiretsiz, bu kadar korkak olma! Mafyalar, simsarlar, uyuşturucu kaçakçıları karşısında bu kadar aciz olma! Sen bu memleketin cumhurbaşkanısın. Korkma! Bu cinayetin asıl sorumluları kim? Açıkla! Bu suikastın planlayıcıları kim? Açıkla! Sinan Ateş'in esas katilleri kim? Açıkla! Eğer ki bu milletten gerçekten helallik almak istiyorsan bu kanı yerde bırakma! Bu haksızlığa boyun eğme! Bu vicdansızlığa sahip çıkma! Ben adalet yerini bulana kadar her konuşmam da sana bu çağrıyı yapacağım."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar