Akşener’den kurmaylarına: Kemal Bey’in Cumhurbaşkanlığı adaylığının c’si ile ilgili yaptığı bir açıklama yok

Akşener’den kurmaylarına: Kemal Bey’in Cumhurbaşkanlığı adaylığının c’si ile ilgili yaptığı bir açıklama yok
İYİ Parti lideri Akşener, partili kurmaylarla bir araya geldiği toplantıda ‘Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın’ uyarısında bulunduğu iddia edildi.

Artı Gerçek-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da başkanlık divanı, milletvekilleri ve başdanışmanlarıyla buluştu.

Toplantıda Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili tartışma yaşanması üzerine Akşener’in kurmaylarına, “Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın” uyarısında bulunduğu öne sürüldü.

Akşener, ‘ Kemal Bey’in Cumhurbaşkanlığı adaylığının c’si ile ilgili yaptığı bir açıklama yok’ açıklaması yaptığı belirtildi.

'KAZANACAK ADAY' VURGUSU

Cumhuriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun 6’lı masanın gündemine henüz gelmediğini dile getiren Akşener, “Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın” ikazında bulundu. Akşener, “Kazanacak aday” vurgusunu bir kez daha yineledi.

'ALTILI MASA'DA KONUŞULMADI'

Tavırlarının “Aday kim olsun, kim olmasın” şeklinde olmadığının altını çizen Akşener, “Şu olsun, bu olmasın değil; kazanacak aday olsun. Altılı Masa'da konuşulmadı, sabredin” değerlendirmesinde bulundu.

Akşener, 2023 seçimlerinin “son çıkış” olduğunu kaydederek “Bu seçim alındı alındı; alınmadı laiklik, Atatürkçülük, Cumhuriyet değerlerimizi kaybedebiliriz” diye konuştu.

Akşener, “Kemal Bey’in Cumhurbaşkanlığı adaylığının c’si ile ilgili yaptığı bir açıklama yok” ifadelerini kullandı.

'DAĞILMAMIZI İSTİYENLER VAR'

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Akşener’e yaptığı “Masayı terk et” çağrısı da gündeme geldi. Akşener, 6’lı masayı dağıtanın asla kendilerinin olmayacağını vurgulayarak “Dağıtmamızı, dağılmasını isteyenler var. Manipülasyona taviz vermeyiz” dedi.(Kaynak)

Öne Çıkanlar