Altılı Masa kulisi: Aday ocakta açıklanacak, beklenen isim Kılıçdaroğlu

Altılı Masa kulisi: Aday ocakta açıklanacak, beklenen isim Kılıçdaroğlu
Yayınlanma:
A+ A-
Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Altı Masa'ya dair kulis bilgilerini kaleme aldı. Buna göre Kılıçdaroğlu, kendisinin olası cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda gelen çelişkili açıklamalar için "İnanın bu zikzaklar beni yoruyor" dedi.

Artı Gerçek - Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının ocak ayında açıklanacağını ve bu ismin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmasının beklendiğini belirtti.

Öztürk, kulis bilgilerine dayandırdığı yazısında, Kılıçdaroğlu'nun kendisinin olası adaylığına dair farklı siyasetçilerden gelen yorumları nasıl karşıladığını da yazdı. "Kılıçdaroğlu 6'lı masada gedik açılmaması için çaba gösteriyor. Bütün eleştirileri de saygıyla karşılıyor, cevap vermiyor" diyem Öztürk şöyle devam etti:

"Ancak bazı siyasetçiler işi gücü bırakmış, Kılıçdaroğlu'nu aday yaptırmamak üzerine çalışıyor. Bugün söylediklerini, ertesi gün, "Ben öyle demek istemedim, aslında şunu söylemek istemiştim" diye düzeltmeye, kafa karıştırmaya devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, geçen cuma günü yakın bir dostuyla konuşurken, "İnanın bu zikzaklar beni yoruyor" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Erdoğan’ın çağrısına verdiği cevaptan da memnun kaldığını öğrendim. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da, "6'lı partinin hiçbiri Erdoğan’ın peşinden gitmez" sözleri de CHP’de memnuniyet yarattı.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, babasını ziyarete jetle götürülüp getirilmesinin Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyunu almaya dönük bir girişim olarak yorumlandı. Ancak, HDP'nin, Selahattin Demirtaş'ın, Cumhur İttifakı'na bakışında bir değişiklik yok. 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı, takvimde bir değişiklik olmazsa Ocak ayında açıklanacak. Beklenen, bu ismin Kemal Kılıçdaroğlu olacağı." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar