Babacan: Kılıçdaroğlu-ilçe başkanları görüşmesinden haberim yoktu

Babacan: Kılıçdaroğlu-ilçe başkanları görüşmesinden haberim yoktu
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partili 13 ilçe başkanı ile görüşmesine ilişkin, "Bu ilçe başkanlarımızın bir süredir ayrılma hazırlığı içerisinde olduğunu biliyorduk. Ancak görüşme bilgisi bizde yoktu" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla yaptığı görüşmesinin ortaya çıkmasının ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek konuya ilişkin değerlendirme yaptı.

Konunun kendileri için üzücü olduğunu belirten Babacan, buluşmadan kendisinin haberdar olmadığı yönündeki haberlere ilişkin “İlçe başkanlarımızın bir süredir ayrılma hazırlığı içinde olduğunu biliyorduk. Sadece ben değil genel merkezde bilinen bir bilgi bu. Ama geçtiğimiz cumartesi günü Kılıçdaroğlu ve ilçe başkanlarımızın bir araya geleceğiyle ilgili bir bilgi bizde yok. Bunu salı günü öğleden sonra 3 civarında bu konu benim önüme geldi. Önce ‘Doğru değildir herhalde' dedik" açıklamasını yaptı.

'AÇIKLAMA DUYMAK HAKKIMIZ'

Konuya ilişkin konuşması gereken tarafın CHP olduğunu kaydeden Babacan, Kılıçdaroğlu'nun DEVA Sözcüsü İdris Şahin'i arayarak bilgi verdiğini söyledi. Babacan, “Dün akşam saatlerinde Sayın Kılıçdaroğlu, sözcümüzü aramış ve kendisine bir izahta bulunmuş. Bana da selamlarını iletmiş, en kısa zamanda görüşme niyetini ifade etmiş. Burada önemli olan iki kişi arasındaki bu görüşme değil, kamuoyuna net bir açıklama vermektir. Beklediğimiz budur. Siyasi nezaket gereği de kamuoyuna açık net bir açıklama duymak hakkımız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar