Babacan: Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde

Babacan: Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde
'Çok değil, 7 sene evvel 'Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir' diyen Cumhurbaşkanı, bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor.'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kastamonu İl Kongresinde konuştu. Babacan organize suç örgürü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı mektuba hükümetten tepki gelmemesini eleştirdi. Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hem de MHP Lideri Bahçeli'yi hedef alan Babacan, "Türkiye, illegal yapılardan da bu yapıların arkasına saklanan siyasetçilerden de büyüktür" diye konuştu.

Babacan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

'İTTİFAK BOZULUR KAYGISIYLA ORTAĞINA SES ÇIKARMIYOR'

Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde. Suçluluğu mahkemelerce sabit bulunmuş bir suç örgütü yöneticisi bir siyasetçiyi tehdit etti. Çok ağır hakaretlerde bulundu. Her konuda hemen anında açıklama yapan Cumhurbaşkanından bir ses duydunuz mu? Çok değil, 7 sene evvel 'Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir' diyen Cumhurbaşkanı, bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor. İttifak bozulur kaygısıyla, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor.

'İLLEGAL YAPILARIN ARKASINA SAKLANAN SİYASETÇİLER'

İllegal yapıların siyaseti dizayn etme çabalarına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye, illegal yapılardan da bu yapıların arkasına saklanan siyasetçilerden de büyüktür. Suç örgütlerinden, illegal yapılardan, ülkemizi 90’lı yıllara döndürmek isteyen karanlıktan 'Korkma Türkiye' diyoruz.

Alınan Coronavirus tedbirlerini de eleştiren Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'ÖNLEM ALDIK DEMEK İÇİN GENELGE YAYINLADILAR'

Salgınla mücadelede sırf önlem aldık demek için sonuç getirmeyecek bir genelge yayınladılar. Salgınla mücadele etmek için değil de sanki sadece ceza kesmek için genelge çıkarmışlar. Biz size önlem alın dediğimizde, milletimize ceza keserek kasayı doldurmanız için önlem alın demedik. Halkın sağlığı için önlem alın dedik.

'VERİLERİ BİLİM KURULU'NDAN BİLE SAKLIYORLAR'

Bir Bilim Kurulu üyesi çok enteresan bir açıklamada bulundu: 'Vaka sayılarını biz de bilmiyoruz, Kurula gelmiyor' dedi. Bilim Kurulu tavsiye üretecek, hükûmete doğrusunu söyleyecek. Verilerle oynamaya TÜİK’ten alıştılar da, görüş oluşturan Bilim Kurulu’ndan veriler saklanır mı? Sırf bu salgınla mücadele etmek için oluşturduğunuz Bilim Kurulundan, oradaki bilim insanlarından gerçekleri saklayamazsınız.

'DAHA SALGIN ORTADA YOKKEN DEVLETİN CEBİNİ BOŞALTTILAR'

Hazineyi boşaltıp, ülkeyi borç batağına soktukları için ekonomik önlem de alamıyorlar. Gelişmiş ülkeler gibi 'Siz yeter ki sağlığınızla ilgilenin' diyerek vatandaşımıza hibeler, destekler veremiyorlar. Çünkü daha salgın ortada yokken devletin ceplerini boşalttılar. Devletin sağ cebini de, sol cebini de, arka cebini de boşalttılar."

Öne Çıkanlar