Babacan’dan Erdoğan’a 'Türkiye yüzyılı' eleştirisi: Niye gelecek yüzyılı bekliyorsun?

Babacan’dan Erdoğan’a 'Türkiye yüzyılı' eleştirisi: Niye gelecek yüzyılı bekliyorsun?
Yayınlanma:
A+ A-
Partisinin eylem planını açıklayan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen hafta açıkladığı 'Türkiye Yüzyılı Vizyonu' belgesini, "içi boş masal" olarak eleştirdi. Erdoğan'a "Niye gelecek yüzyılı bekliyorsun? Bugün uygulasana" diye seslendi.

Artı Gerçek - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 16’ncı eylem planını İstanbul Kibrithane’de açıkladı.

Toplantıda konuşan Babacan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta açıkladığı 'Türkiye Yüzyılı Vizyonu' belgesini eleştirdi. Vizyon belgesini "içi boş masal olarak niteleyen Babacan şunları söyledi:

"Geçen hafta biliyorsunuz, bir buçuk saat boyunca içi boş bir Türkiye Yüzyılı masalı dinledik. Tam bir boş çerçeve. Şu anda fiilen yaptıkları ayrı bir telden çalıyor, açıkladıkları Türkiye Yüzyılı ayrı bir telden çalıyor. Ya madem açıkladığın Türkiye Yüzyılı’nda çoğulcu demokrasi, katılımcılık, insan hakları diyorsun. Niye gelecek yüzyılı bekliyorsun? Yapsana bugün. Bugün uygulasana. Elini tutan mı var? Dört yılı geçti, akıllarına eseni yapıyorlar. Hak, hukuk tanımıyorlar. Adaleti her gün çiğniyorlar. Ondan sonra diyorlar, ‘Türkiye Yüzyılı’nda biz adalet, özgürlük diyeceğiz. Ailesi iştir kişinin lafa bakılmaz ama bakın, bizde ne boş laf var ne de kuru laf kalabalığı var."

500 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİ

Babacan, DEVA Partisi'nin eylem planının detaylarını da açıkladı. İhracatı büyütme hedeflerini vurguladı ve iktidarlarının ilk döneminde ihracatı 500 milyar dolara, ihracattaki yüksek teknoloji payını da iki katına çıkaracaklarını açıkladı.

Tüm Organize Sanayi Bölgeleri’ni entegre kampüsler haline getirileceğini ve özel sektörün yönettiği, iş garantili meslek ve çıraklık okullarını yaygınlaştırılacağını açıkladı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar