Bahçeli yine HDP'yi hedef aldı: Bir an önce kapatılmalı

Bahçeli yine HDP'yi hedef aldı: Bir an önce kapatılmalı
Yayınlanma:
A+ A-
MHP lideri Devlet Bahçeli, HDP'ye yönelik kapatma çağrısını yineledi. Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu için, "Selin içinde sürüklenen kütüğe dönüşmüştür" dedi.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Elazığ'daki mitinginde yine Altılı Masa'yı ve HDP'yi hedef aldı.

'Aday Belli, Karar Net' mitingde konuşan Bahçeli, adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu yineledi. Bahçeli şöyle konuştu:

'MECLİS'TE NİTELİKLİ ÇOĞUNLUĞA ULAŞMAMIZ LAZIM'

"2023, Türkiye'nin yüzüncü yıl dönümüdür. 2023, lider ülke Türkiye'nin ön sözüdür. 2023, 13. Cumhurbaşkanı'yla birlikte, 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin yapılacağı sandık yılıdır. 2023 yılına hazır mısınız? Sandığa gidecek misiniz? Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacak mısınız? Varlığınızı, birliğinizi, dirliğinizi ve geleceğinizi müdafaa edecek misiniz? Meydanın boş olmadığını cümle aleme gösteriyorsunuz. Kötü niyetli hiç kimse boş hayale kapılmasın. Cumhur İttifakı, alayına birden göğüs gerecek ve kirli oyunlarını birer birer bozacaktır. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hedefimiz, Erdoğan'ın açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi, Meclis'te çok güçlü bir MHP kurulumu ve Cumhur İttifakı'nın ortaya çıkmasıdır. Cumhur İttifakı olarak Meclis'te nitelikli çoğunluğa ulaşmamız lazım. Soruyorum size, böyle hedeflere birlikte yürümeye var mısınız? Bize destek olacak mısınız?

'CHP UÇURUMUN KENARINDADIR'

Türkiye'yi yabancı ülkelere şikayet edip düşman sevindiren yüzsüzlerle ortak bir geleceğimiz yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, selin içinde sürüklenen kütüğe dönüşmüştür; eylemleriyle beslediği, fıtratıyla bilediği siyasi nefretini Türkiye'ye karşı silah gibi kullanmaya başlamıştır. PKK'ya kol kanat gerip arka çıkan Kılıçdaroğlu'dur. Terörle mücadeleye karşı çıkan Kılıçdaroğlu'dur. Yalan üstüne yalan söyleyen Kılıçdaroğlu'dur. CHP uçurumun kenarındadır. Türkiye'nin huzur ve güvenliğini tehdit etmektedir. Askerlerimize, polisimize en hayasız iftiraları reva gördü. Cari açığın uyuşturucu paralarıyla kapatıldığını vicdanı rahatsız olmadan söyledi. Türkiye'nin gri listede olduğunu utanmadan söyledi. Bu muhalefet anlayışı olduktan sonra düşmana gerek bile yoktur. Kılıçdaroğlu CHP'yi tanınmaz hale getirmiştir. Selahattin Demirtaş'a özgürlük isteyen CHP yönetimidir. HDP'ye bakanlık vermek isteyen CHP yönetimidir. Soruyorum sizlere, Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz? Terör örgütlerinin, emperyalizmin planlarına karşı beraber miyiz?

'KİMSE HDP İLE İLGİLİ BİZE PARMAK SALLAYAMAZ'

Altılı Masa iradesizdir, dış güçlerle yan yana gelerek sinsi bir tertibin içinde oldukları ayan beyan bile ortadadır. Cumhurbaşkanı adayı bile çıkaramadılar. Zillet partilerinin her birisi ayrı havadadır. Gündemleri başka başkadır. Hiçbir siyasi başarısı olmayan, devlet nedir bilmeyen, diplomasiye kafası bakmayan malum belediye başkanlarının isimleri servis edilmektedir. Cumhurbaşkanımızın acemilerle, acem oyunlarına gömülmüş basiretsiz isimlerle aynı teraziye çıkarılması Cumhur'a saygısızlıktır. Zillet partileri çatışma ve çelişki halindedir. HDP ise alayını markaja almıştır. Bir AK Parti heyetinin, Meclis'te grubu bulunan partileri ziyaret etmesi ve bunu doğal karşılamamız münafıkları rahatsız etmiştir. PKK neyse HDP odur o kesindir. HDP neyse CHP aynısıdır. Bu da belgelidir. HDP ihanetin ve bölücülüğün merkez üssü, toplar damarıdır. Anayasa Mahkemesi tarafından HDP'nin kapatılması da mutlak mecburiyettir. Kimse HDP'yle ilgili bize parmak sallayamaz. Sallayan olursa o parmakları kırmasını çok iyi biliriz. HDP'yle ortaklık kuran, belediye başkanlığı kazanan, bunları kazanç kapısına çeviren işbirlikçiler bize asla laf edemez. Kürt ve Zaza kardeşlerimizin HDP'yle hiçbir alakası yoktur.

'KILIÇDAROĞLU, ADAY OLMA CESARETİ VAR MI SENDE?'

Kılıçdaroğlu son toplantıda 'ayağa kalk CHP' diye konuşmuş. CHP ayakta değil, ayaklar altındadır. Sorumlusu da Kılıçdaroğlu'dur. Kalbi yabancı başkentler için atan gayri milli zihniyetler bu gerçeği anlayamazlar. Bunlar nefsine falan hakim değil, kötülük siyaset anlayıştadır. Mertsen çık söyle, aday mısın? Değil misin? Neden susuyorsun? Niçin duruyorsun? Hangi mantıkla keçeyi suya atıp çıkan yerlerini suya tutuyorsun? Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olma cesareti var mı sende? Onu ifade et. Cumhurbaşkanı adayını belirlemekten aciz bir zihniyete aziz milletimiz hiç onay verir mi? (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar