Bahçeli'den Akşener'e 'kumar masası' tepkisi: Ahlakına şaşarım

Bahçeli'den Akşener'e 'kumar masası' tepkisi: Ahlakına şaşarım
Yayınlanma:
A+ A-
MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını reddedin İYİ Parti lideri Akşener'i hedef aldı: "Cumhur İttifakı'na kumar masası diyenlerin ahlakına şaşarım."

Artı Gerçek - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Altılı Masa'dan ayrılma çağrısına olumsuz yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldı.

Samsun’da '2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net' mitinginde konuşan Bahçeli, "Cumhur İttifakı’na kumar masası diyenlerin aklına ve ahlakına şaşarım, çünkü asıl kumar masası, asıl ihanet masası bellidir, 6+1 sayıda partinin oturduğu masayı altından üstüne inceleyen herkes neyin ne olduğunu, hangi emellerin havi olup hâkimiyet kurduğunu çok açık görecektir" dedi.

Erdoğan, "İP’in (İyi Parti’nin) bunlarla aynı çizgiye düşmesi tabii düşündürücü... Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" demişti.

Meral Akşener ise, "Milletimizin geleceğinin heba edildiği bir kumar masasında olmayız" diye yanıt vermişti.

'ŞAHSIM REJİMİ DİYENLER ON NUMARA MÜFTERİDİR'

Bahçeli ayrıca, "Nihai arzumuz, Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü bir temsil imkanına kavuşmasıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, tek adam yönetimi diyenler yalancıdır, yozlaşmanın çukurundadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne istibdat, şahsım rejimi diyenler, utanmadan, sıkılmadan diktatörlük lekesi sürenler on numara müfteridir" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA: GAVURUN KILCINI SALLAYAN MİLLİ GÜVENLİK SORUNU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 18 Kasım 2022 tarihinde, sosyal medya hesabından yaptığı İstanbul Borsası’na ilişkin uyarıya da değinen MHP lideri Bahçeli şöyle konuştu:

"İstanbul Borsası'nın itibarına gölge düşürme, manipülasyon yapma teşebbüsü tek kelimeyle ahlaksızlıktır. Son bir yıldır rekor üstüne rekor kıran İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara Borsa’ya girmeyin çağrısı yapan Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya çalışan milli güvenlik sorunudur. Türk şirketlerinin değerini düşürmek için tezvirat borsası işleten, buna karşılık İstanbul Borsası’nın yükselişinden dolayı çılgına dönen Kılıçdaroğlu’nun yolu namertlik yoludur. Samsun’dan diyorum ki, bu Kılıçdaroğlu tasfiye memurudur, taşeron siyasetçidir; CHP, Aziz Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye tehdit altındadır. Bu zillet zihniyeti ne söylerse söylesin, hangi iftiradan medet umarsa umsun, bugün devlet çok daha güçlü, millet çok daha umutlu, gelecek çok daha aydınlıktır." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar