Bahçeli'den seçim açıklaması: Hamdolsun, ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır

Bahçeli'den seçim açıklaması: Hamdolsun, ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır
Yayınlanma:
A+ A-
Bahçeli, seçim sonuçlarının ardından Ankara'da yaptığı açıklamada, "Dünya birleşmiş ve karşımıza geçmiş ancak Cumhur'un ufkunu aşamamışlardır" dedi.

Artı Gerçek - Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının gelmesinin ardından, Ankara'da konuştu. Bahçeli konuşmasında ABD ve Avrupa Birliği'ni de hedef aldı.

Bahçeli, Ankara'da yaptığı açıklamada, "Yurt içi ve yurt dışında yaşayan aziz vatandaşlarımızın katılımıyla kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir" dedi ve şunları söyledi:

"Hamdolsun ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır. İstikrar ve güvenliğimiz, iç barış ve huzur ortamımız sandıkta müdafaa edilmiş, hamdolsun ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır. Milletimiz iftira ve inkar siyasetine prim vermemiştir. Milletimiz yalan ve yıkım simsarlarına itibar etmemiştir. Milli geleceğimizin zillete değil zafere müstahak olduğu da tescillenmiştir. Dünya birleşmiş ve karşımıza geçmiş, ancak Türk milletine sökmemiştir. Küresel lobiler, kulisler çıkarcılar, eyyamcılar, entrikacılar, provokatörler, kirli örgütler, sermaye çevreleri, tefeciler, bankerler, ABD'sinden AB'sine kadar tüm ülkeler zilletin fermanını okumuş fakat Çanakkale ruhunu, milli mücadele duruşunu, Cumhur'un haysiyetle perçinleşmiş ufkunu aşamamışlardır."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar