Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın: Büyük bir borçla karşı karşıyayız

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, "Büyük bir borçla karşı karşıyayız. Daha dün devir aldık şirketleri. Önümüzdeki haftanın sonuna doğru da tabloyu paylaştığım zaman bakalım tepkisi ne olacak merak ediyorum" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı"na katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, belediyede büyük bir borçla karşı karşıya olduklarını açıkladı. Akın, bu borç tablosunu önümüzdeki haftanın sonuna doğru açıklayacaklarını söyleyerek, "Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin devraldığımız tabloyu paylaştığım zaman bakalım vatandaşlarımızın tepkisi ne olacak merak ediyorum" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, AKP'den CHP'ye el değiştiren belediyeler arasında.

Akın'ın ANKA'ya yaptığı açıklamalar şöyle:

"Öncelikle dün ilk meclisimizi yaptık. Herhalde en son yapan biziz. Bazı ilçelerimizin mazbatalarının gecikmesinden dolayı. Dün faaliyet raporlarını görüştük. Büyük bir borçla karşı karşıyayız onu söyleyeyim. Tabii bunu ben kamuoyuna açıklayacağım. Daha şirketlerin devrini de yeni üzerimize aldık. Onları da tek tek inceleyeceğiz. Ama şunu söyleyeyim; maalesef hesapsız bir çalışma var ortada benim gördüğüm kadarıyla. Tabi ben vatandaşlarıma neyi devraldığımı anlatacağım. Neyle karşı karşıya olduğumuzu anlatacağım. Ama şunu söyleyeyim; asla enkaz edebiyatı yapmadan bütün verdiğim sözlerin arkasındayım. Ne olursa olsun bunların hepsinin çözüm önerilerini, sorunların çözülmesinin yol haritamı hazırladım. Yani 'Büyük bir borç var’ diye, ‘Eyvah borcumuz var biz artık çalışamayacağız' diye böyle bir şey söz konusu değil. Sorunumuz çok ama çözülmeyecek hiçbir sorunumuz da yok. Onun için Allah'ın izniyle işte başladık çalışmaya. Planımızı, programımızı, yol haritamızı, sistemimizi kurduk. Çalışmamızla hepsinin üstesinden geleceğiz. Daha dün devir aldık şirketleri. Önümüzdeki haftanın sonuna doğru da Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin devraldığımız tabloyu paylaştığım zaman bakalım vatandaşlarımızın tepkisi ne olacak merak ediyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar