Bazı milletvekilleri CHP lideri Özgür Özel'e Ali Mahir Başarır'ı şikayet etmiş

Bazı milletvekilleri CHP lideri Özgür Özel'e Ali Mahir Başarır'ı şikayet etmiş
Antalya'da milletvekilleriyle bir araya gelen CHP lideri Özel'e bazı milletvekillerinin kongre sürecindeki açıklamaları nedeniyle Ali Mahir Başarır şikayette bulunduğu öğrenildi. Ayrıca İmamoğlu'nun kurultay sürecinde çok ön plana çıktığı belirtildi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Anntalya'da milletvekilleriyle yaptığı kampın ilk günü dün sona erdi. Toplantıda kurultay sonrası oluşan yeni yönetim, yaşananlar ve partinin bundan sonra izleyeceği yol haritası ele alındı. Özel’in toplantıyı, “Kongre artık geride kaldı. Bundan sonra birlikteyiz” ifadeleriyle açtığı belirtiliyor.

İMAMOĞLU AYRINTISI

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, toplantının kapalı bölümünde Özel’in gruptan gelen değerlendirmeleri dinlediği ve buna göre notlar aldığı aktarıldı. Toplantıda bazı milletvekillerinin Özel’e kurultay döneminden kalan kırgınlıklarını şikâyetlerini ilettiği ve bunların hâlâ giderilmediğini söylediği belirtildi. Toplantıda ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kurultay sürecinde çok ön plana çıktığı, bunun da basında “çift başlı yönetim” şeklinde algılandığı yönünde eleştirilerin dile getirildiği ileri sürüldü.

ALİ MAHİR BAŞARIR ŞİKAYETİ

Bazı milletvekillerinin ise, kurultay dönemindeki açıklamaları nedeniyle CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’dan şikâyetçi olduğu kaydedildi. Zaman zaman bu eleştiriler nedeniyle salon içinde gerginlik yaşandığı da kaydedildi. Toplantıda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın affıyla ilgili şikâyetlerin de dillendirildiği söylendi.

ELEŞTİRİLERİ NOT ALDI

CHP lideri Özel’in ise eleştirileri saygıyla karşıladığı, sert tepkiler vermediği ve hepsini not alarak gerekli açıklamaları gruba yapacağı belirtildi. Partide mevcut yönetimi eleştiren konuşmalar yaptığı belirtilen milletvekilleri, “İsteğimiz kırgınlığın olmaması. Hepimiz de seçim için çalışacağız” değerlendirmesini yaptı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar