Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın AKP'den kalan borcunu açıkladı: 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL

Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın AKP'den kalan borcunu açıkladı: 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL
Yerel seçimde yüzde 50.73 oy oranına ulaşarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen CHP'li Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi’nin güncel borcunun 1 Milyar 574 milyon 884 bin 596 TL olduğunu açıkladı. Belediyenin borçlarını belediye binasına asıldı.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP’nin yönetimine geçen belediyelerin borç durumlarına ilişkin belediye başkanlarının açıklamaları sürüyor.

CHP’nin uzun yıllar sonra seçimi kazandığı ve AKP'den aldığı Afyonkarahisar’da da Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediyenin mevcut borcunu yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu. Köksal ayrıca belediyenin borçlarını afiş olarak belediye binasına astı. Köksal, şehrin işlek noktalarındaki billboardlarla da borç durumunu halka duyurdu.

'GÜNCEL BORCUMUZ 1 MİLYAR 574 MİLYON 884 BİN 596 TL'

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, yaptığı açıklamada bağımsız bir denetçi ile çalışarark mali durum tespiti yaptıklarını söyledi. Köksal, “Yerel seçimler sürecinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik” dedi.

Köksal, şunları söyledi:

“Belediyemizin mali durumu ile ilgili olarak yönetimi teslim aldığımız gün itibarıyla mevcut borç tablomuzu, gerek binamızın dışına; gerek billboardlara; gerekse şehrimiz muhtelif bölgelerine asarak şehrimize ilan ediyoruz. Buna göre güncel borç toplamımız; 1 Milyar 574 milyon 884 bin 596 TL'dir. Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her zorluğu aşacağımızı biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi giderlerimizi ve borçlarımızı azaltacak, fakirleşen değil, zenginleşen bir Afyonkarahisar inşa etmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Afyonkarahisarımızı daha yaşanır kılmak için gerekli yatırımların yapılmasına teşvik edeceğiz.” (ANKA)

Öne Çıkanlar