Canlı yayında hakaret etmişti: HDP’nin açtığı davada Nedim Şener’e tazminat cezası

Canlı yayında hakaret etmişti: HDP’nin açtığı davada Nedim Şener’e tazminat cezası
İktidara yakın Hürriyet'in yazarı Nedim Şener, HDP’lilere yönelik canlı yayındaki hakaretleri nedeniyle tazminat cezası ödeyecek. 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldığını belirten Şener, karara itiraz edeceğini yazdı.

Artı Gerçek - Katıldığı bir yayında Halkların Demokratik Partili (HDP) ‘şeref yoksunu’ ifadelerini sarf ederek hakaret eden Hürriyet gazetesinin iktidara yakın gazetecilerinden Nedim Şener, tazminat ödemeye hükmedildi.

Canlı yayındaki sözleri sonrası HDP, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak Şener’in ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama, nefret ve ayrımcılık, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi ve tehdit’ suçlarını işlediği belirtilmişti.

‘NEFRET SUÇU İŞLEDİ’

Suç duyurusunda şunlar belirtilmişti:

“Şüphelinin ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan sözleri müvekkillerde olduğu gibi toplumun büyük bir kesiminde ve özellikle Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) oy veren ve vermeyi düşünen herkeste büyük bir infial yaratmış, rencide etmiştir.”

Şener’in konuşmasının bir bütün olarak nefret ve ayrımcılık, aşağılama, tehdit, hakaret, siyasi tercihleri ve düşünceleri nedeniyle seçmenin kınanması gibi birçok suçu içerdiğine dikkat çekilmişti.

ŞENER: İTİRAZ EDECEĞİM

Şener, bugünkü yazısında yapılan iki ayrı suç duyurusunun birinden sonuç çıktığını yazdı. HDP’li Filiz Kerestecioğlu’nun şikayeti üzerine 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldığını belirten Şener, buna itiraz edeceğini de yazdı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar