Çekirdek 'Evet' oyları yüzde 28'e geriledi

Çekirdek 'Evet' oyları yüzde 28'e geriledi
CHP’ye göre ‘Hayır diyen terörist' söylemi referandum sürecindeki en tarihi iletişim hatası oldu. AKP’nin yüzde 34 olan çekirdek ‘evet' oyu yüzde...

CHP’ye göre ‘Hayır diyen terörist' söylemi referandum sürecindeki en tarihi iletişim hatası oldu. AKP’nin yüzde 34 olan çekirdek ‘evet' oyu yüzde 28’e geriledi

POLİTİKA- CHP Meclis grubu parti genel merkezinde basına kapalı bir toplantı yaptı. Anayasa değişikliği süreciyle ilgili çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda bundan sonraki süreçle ilgili de değerlendirmeler yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı toplantıda uzmanlar da yer aldı.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre toplantıda bugüne kadar yürütülen çalışmalardaki tespitler ve öneriler arasında Evet oylarının gerilediği de yer aldı:

ÇEKİRDEK EVET OYLARI GERİLEDİ
AK Parti’nin içerik savunması yerine "Hayır diyenler terörist" söylemi tarihi bir iletişim hatası oldu. "Hayır" oyu vermeyi düşünenler bir yana Ak Parti seçmeni içinde de tepki topladı. Çekirdek seçmeni çatlattı. Yüzde 34 olan "Kesin evet" oyu verecek çekirdek yüzde 28’e geriledi.

BU MİLLİ BİR MAÇ OLMALI
Bu bir maç olsa geride başlanan bir maçta öne geçilmiş oldu. Rakip takım seyircisinden de centilmence hareketten alkış aldık. Buna milli bir maç olarak bakılmalı, tüm tribünlerdeki seyirci desteği istenmeli.

 

Öne Çıkanlar