CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Bizi kavgalı olarak göstermelerine izin vermeyeceğiz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Bizi kavgalı olarak göstermelerine izin vermeyeceğiz
Yayınlanma:
A+ A-
Öztrak, hükümetin yerel seçimleri kazanmak için muhalefeti parçalamaya ve kavgalı göstermeye çalıştığını ancak buna izin vermeyeceklerini öne sürdü: "Biz buna izin vermeyeceğiz. Yılgınlığa kapılmayacağız."

Artı Gerçek - CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Öztrak, yaklaşık 6 ay sonra yapılacak yerel seçimler hakkında konuştu. Öztrak, "Yüzde 30’un altına düşen oyuyla, belediyelerin yüzde 100’ü almak için yüzde 48’lik muhalefeti dağıtmanın, bizi kavgalı ev olarak göstermenin tek çare olduğunu biliyor. Biz buna izin vermeyeceğiz" dedi.

‘EN ÇOK BİZ ÜZÜLDÜK’

Yerel seçimler öncesi CHP'nin yenileneceğini ve yılgınlığa teslim olmayacaklarını belirten Öztrak, şunları söyledi:

"Yılgınlığa teslim olamayız. Silkinip ayağa kalkacağız. Önceki seçimde eksik yaptıklarımızı gidereceğiz. Mayıs seçimlerinde istediğimiz sonucu alamadığımız için herkesten çok biz üzüldük. Ama Erdoğan’ın en büyük kabusu olan bir başka hususu da görmezden gelemeyiz. Geçtiğimiz seçimde bizim cumhurbaşkanı adayımız seçmenin yüzde 48’ini bir araya getirdi. Sarayın en büyük kabusu, muhalefetin bu birleşmiş gücü."

‘BİZİ KAVGALI GÖSTERMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın amacının muhalefeti parçalamak olduğunu belirten Öztrak, buna izin vermeyeceklerini şu sözlerle savundu:

"Yüzde 30’un altına düşen oyuyla, belediyelerin yüzde 100’ü almak için yüzde 48’lik muhalefeti dağıtmanın, bizi kavgalı ev olarak göstermenin tek çare olduğunu biliyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Yılgınlığa kapılmayacağız. Yüz yıllık bir parti olmanın gururuyla, Atatürk’ün kurduğu parti olmanın sorumluluğuyla hareket edeceğiz."

CHP'Lİ ÖZTRAK VE ÖZEL ARASINDA 'FİGÜR' POLEMİĞİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel'in, CHP'de figür sayısının az olduğunu ve partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin görünmesi, biliniyor olması gerektiği yönündeki konuşmasına tepki göstermişti. Yaşanan polemik üzerine Özel, ''Ben mevcut MYK'ye söylemediğimi söylüyorum diye söyledim, şerh koydum ama'' diye cevap vermişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar