CHP'li Salıcı 'Doğu Masası'nı anlattı: Batman'da yüzde 325 oy artışı var

CHP'li Salıcı 'Doğu Masası'nı anlattı: Batman'da yüzde 325 oy artışı var
Yayınlanma:
A+ A-
CHP'li Oğuzhan Salıcı, partisinin 'Doğu Masası' faaliyetlerini anlatırken, Batman'da yüzde 10'un üzerine çıktıklarını iddia etti. Salıcı, "Onu sırasıyla yüzde 310 artış ile Şırnak, yüzde 200 ile Mardin takip ediyor" dedi.

Artı Gerçek - Teşkilatlardan sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin Kürt illerinde çalışmalar yapan 'Doğu Masası'nı anlattı.

T24'te gazeteci Özlem Gürses'in sorularını yanıtlayan Salıcı, "Örgütlerimiz güçleniyor. Bölgede daha önce başka siyasi partilerde görev yapmış ya da CHP-SHP geleneğinde siyaset yapmış ama bir miktar uzaklaşmış kişiler, önemli siyasi aktörler de bize katılıyorlar" dedi.

'ERZURUM VE DİYARBAKIR'DA VEKİL ÇIKARTACAĞIZ'

Salıcı, oy artışına ilişkin ise şöyle konuştu:

"Doğu Masası görev bölgesinde 24 il var. İlk sırada yüzde 325 artışla Batman yer alıyor, yüzde 1,3’ten yüzde 10’un üzerindeyiz... Onu sırasıyla yüzde 310 artış ile Şırnak, yüzde 200 ile Mardin, yüzde 165 ile Van, yüzde 155 ile Diyarbakır takip ediyor. 2018’de Van’da MHP’den sonra dördüncü partiydik, şu anda ikinci partiyiz neredeyse...

Erzurum’da, Diyarbakır’da vekil çıkartacağız, bunu görüyoruz… Şu anda birçok ilde kazanacağımız genel seçimden sonraki yerel seçimde adaylık düşünen arkadaşlarımız var, bu çok mutluluk verici bizim için."

Salıcı, Kürt sorununa ilişkin de, "Türkiye’nin birliği, bütünlüğü içinde, demokratik usullerle parlamentoda biz Kürt sorununu çözmeye talibiz. Bu konuda siyasi geleneğimiz en çok kafa yoran geleneklerden biri, SHP-CHP geleneği. Bu sorun tüm Türkiye’yi kucaklayan bir sorun. Haklar ve özgürlükler temelinde çözülmesi gereken bir sorun" mesajı verdi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar