CHP'li Seyit Torun: Deprem bölgesinde geçici konutlar yapıyoruz

CHP'li Seyit Torun: Deprem bölgesinde geçici konutlar yapıyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
Deprem bölgesinde CHP’li belediyelerin yaptığı çalışmaları anlatan Seyit Torun, iktidarın belediyeleri hedef almasını eleştirdi. Torun, ‘Hâlâ ötekileştirici dillerinden vazgeçmediler. Belediyelerimizi ayrıştırma çabası içindeler’ dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, deprem bölgesinde geçici konutlar yaptıklarını anlattı. Torun, deprem bölgesindeki çalışmaların kısa sürede bitmeyeceğini söyleyerek, belediyelerin uzun vadede burada kalacağını belirtti.

İktidarın CHP’li belediyeleri hedef almasını eleştiren Torun, “Belediyelerimiz olmasa sahada durum çok daha vahim olacak” dedi.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’a konuşan Torun yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı:

“Konteyner işyerleri üretmeye çalışıyoruz. Esnafımıza bu anlamda destek olacağız. Sürekli konteyner ve çadır desteği sunuyoruz. Şimdi 2 bin çadır getirttik. Bunun dağıtımını yapacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye’miz geçici konutlar üretiyor. Konteyner, çadır yerine geçiş sürecinde vatandaşlarımızın daha uygun bir ortam da barınması için bunlar üretiliyor. Bu projelerin sayısını çoğaltacağız.”

‘EKONOMİK ZORLUKLARIN AŞILMASINA UĞRAŞIYORUZ’

Bölgedeki üreticinin mali kayıp yaşamaması için çalıştıklarını da vurgulayan Torun, şunları belirtti:

“Belediyelerimiz şu an üreticimizin elinde olan gıda malzemelerini alıyor. Sütünü alıp peynir yapıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyemiz Malatya’da kayısılarla ilgili anlaşma yaptı, onları alıyor. İzmir Belediyemiz Kahramanmaraş’taki üreticilerin ürünlerini alıyor. Hem vatandaşlarımızın yaşadıkları zorlukları gidermeye çalışıyoruz hem de ekonomik zorlukların aşılmasına uğraşıyoruz.”

‘EKONOMİK ZORLUKLARIN AŞILMASINA UĞRAŞIYORUZ’

Çalışmalarına karşın iktidarın belediyeleri hedef almasını da eleştiren Torun, “Belediyelerimiz olmasa sahada durum çok daha vahim olacak. Beslenmeden barınmaya, çamaşırhaneden tuvalete her türlü hizmeti getirmeye çalışıyoruz. Hâlâ ötekileştirici dillerinden vazgeçmediler. Kalpleri öyle katılaşmış ki yine belediyelerimizi ayrıştırma çabası içindeler” dedi.(Kaynak)

Öne Çıkanlar