CHP’nin Meclis Genel Kurulu salonundaki ‘Adalet Nöbeti’ sona erdi

CHP’nin Meclis Genel Kurulu salonundaki ‘Adalet Nöbeti’ sona erdi
CHP'nin yüksek yargıdaki kriz sonrası TBMM'de başlattığı Genel Kurulu terk etmeme eylemi 500. saatinde sona erdi. CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, "Yeni bir eylem planı ortaya koyacağız" dedi.

Artı Gerçek - Yargıtay 3. Dairesi'nin, Anayasa Mahkemesi’nin cezaevinde tutuklu bulunan Hatay Milletvekili Can Atalay ile ilgili verdiği hak ihlali kararına uymaması ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından CHP’nin TBMM'de başlattığı ‘Adalet Nöbeti' 21. gününde sona erdi.

Son nöbetin ardından, eylemde yer alan milletvekilleri ile birlikte açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, şunları söyledi:

'YENİ BİR EYLEM PLANI ORTAYA KOYACAĞIZ'

“Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in grup toplantısında belirttiği gibi ‘Adalet Nöbeti’miz 21. gününde, 500. saatinde şimdilik sona eriyor. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak çalışma kampımızda adalet mücadelemizle ile ilgili konuşup, yeni bir eylem planı ortaya koyacağız. Hak, hukuk, adalet yolundaki mücadelemize her alanda devam edeceğiz.”

CHP, 9 Kasım'da 20 milletvekilinden oluşan gruplarla dönüşümlü olarak Genel Kurul salonunu terk etmeme kararı almıştı. "Adalet nöbeti" yargı merkezli krizde farkındalık yaratma amacıyla başlatılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar