Davutoğlu Eroğan'a mektup gönderdi: Kongreye davet edemiyoruz

Davutoğlu Eroğan'a mektup gönderdi: Kongreye davet edemiyoruz
Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım'da 1. olağan kongresini yapacak.

Gelecek Partisi 1. olağan kongresini 1 Kasım Pazar günü yapacak. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Coronavirus dönemine rastladığı için sağlıklarını tehlikeye atmamak için kongreye bazı parti liderlerini çağırmadı, bunun yerine neden davet etmediğini anlattığı bir mektup gönderdi.

Davutoğlu, bu mektuplardan birisini de yıllarca siyaset yaptığı ve birlikte çalıştığı AKP’nin Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdi.

Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım 2020 tarihinde Ankara’da ANFA Fuar Merkezinde 1. olağan kongresini yapacak. Pandemi nedeniyle önlemlerin alındığı kongre için alışık olunmayan bir biçimde "davet edilmeme" gerekçelerinin açıklandığı mektuplar da parti liderlerine gönderildi.

ERDOĞAN’A GİDEN YAZI

Davutoğlu’nun imzasını taşıyan mektuplardan birisi de AKP Genel Merkezi'ne gönderildi. Davutoğlu’nun, AKP Genel Başkanı Erdoğan’a hitaben gönderdiği mektupta "Demokratik siyasi geleneğimiz ve inancımız çerçevesinde tüm siyasi parti liderlerini kongremize davet etmek ve aramızda görmek bizi mutlu ederdi. Ancak; ülkemizi de etkileyen küresel salgın şartları ve bu salgının gerektirdiği önlemleri alma zaruriyeti ile sizlerin sağlığını tehlikeye atmamak adına kongremize davet edemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isterim. Sağlıklı ve hayatın normale döndüğü günlerde yeniden bir arada olmayı arzu ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, saygılar sunuyorum." ifadeleri yer aldı.

DAVET 'EDİLEMEME' YAZILARI DİĞER LİDERLERE DE GİTTİ

Kongreye davet edilememenin gerekçelerinin açıklandığı söz konusu mektubun gönderildiği siyasi partilerin listesi şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi- Recep Tayyip Erdoğan

Cumhuriyet Halk Partisi- Kemal Kılıçdaroğlu

Milliyetçi Hareket Partisi- Devlet Bahçeli

Halkların Demokratik Partisi- Mithat Sancar / Pervin Buldan

İYİ Parti- Meral Akşener

Saadet Partisi- Temel Karamollaoğlu

DEVA Partisi- Ali Babacan

Demokrat Parti- Gültekin Uysal 

Hür Dava Partisi- İshak Sağlam

Anavatan Partisi- İbrahim Çelebi

Yeniden Refah Partisi- Fatih Erbakan

Demokratik Sol Parti- Önder Aksakal

Bağımsız Türkiye Partisi 

(ANKA)

Öne Çıkanlar