Devlet Bahçeli 'Ayhan Bora Kaplan’ üzerinden Süleyman Soylu'ya sahip çıktı: 'MHP sonuna kadar arkasında'

Devlet Bahçeli 'Ayhan Bora Kaplan’ üzerinden Süleyman Soylu'ya sahip çıktı: 'MHP sonuna kadar arkasında'
MHP lideri Bahçeli, tutuklanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakın olduğuna yönelik iddialara tepki gösterdi: "MHP vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır."

Artı Gerçek - Yurtdışına çıkmak isterken gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan'ın tutuklanması gündemdeki yerini korurken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kaplan ile yakın olduğu iddiası üzerinden eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sahip çıktı. Bahçeli, "Sayın Soylu 2016 yılından 2023 yılına kadar üstlendiği bakanlık sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmiş bir devlet ve siyaset insanıdır" dedi.

Süleyman Soylu'nun daha önce hedef göstermesinin ardından Bahçeli de isim vermeden Ayhan Bora Kaplan ve Soylu ile ilişkisine yönelik haberler yapan gazeteci Tolga Şardan'ı hedef gösterdi.

Bahçeli, "Televizyon ekranlarında sabitleşmiş, hatta sabit ve sefil görüşleriyle temayüz etmiş bir avuç sözde uzman, yorumcu, gazeteci ve kerameti kendinden menkul yorumcu her gün toplumsal bünyeye nefret ve nifak aşısı yapmaktadır. Gerçekleri yansıtmayan, hayatın ve siyasetin akışıyla bağdaşmayan iddia, ifade ve tehlikeli isnatlar huzur ve güvenliğimizi tehdit eden bir boyut kazanmıştır" dedi.

SUÇ ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK ARTAN OPERASYONLAR 'SOYLU TASFİYESİ' OLARAK YORUMLANDI

Soylu'dan boşalan İçişleri Bakanlığı koltuğuna Ali Yerlikaya'nın oturmasının ardından suç örgütlerine yönelik operasyonların artması ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün üst kademesindeki görev değişiklikleri 'Soylu tasfiyesi' olarak yorumlanmıştı.

Yine Bahçeli'nin, Yerlikaya'nın operasyonlara hız kazandırdığı ve Kaplan'ın Soylu ile bu kadar gündemde olduğu bir dönemde bu paylaşımları yapması dikkat çekti.

"Soylu’yu hiçbir alakasının olmadığı yasa dışı ilişki ağlarında devamlı gösterme çabası müfteriliğin daniskası, müptezelliğin de düpedüz şahikasıdır" sözleriyle Soylu'ya sahip çıkan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır" dedi.

Mayıs seçimleri döneminde de Soylu'nun İçişleri Bakanlığı'nı bırakmak istememesinin sebebi Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında dönen bir 'seçim pazarlığı' olarak okunmuştu.

BAHÇELİ, MEDYAYI HEDEF ALDI

Devlet Bahçeli'nin X hesabındaki paylaşımları şu şekilde:

"Televizyon ekranlarında sabitleşmiş, hatta sabit ve sefil görüşleriyle temayüz etmiş bir avuç sözde uzman, yorumcu, gazeteci ve kerameti kendinden menkul yorumcu her gün toplumsal bünyeye nefret ve nifak aşısı yapmaktadır. Gerçekleri yansıtmayan, hayatın ve siyasetin akışıyla bağdaşmayan iddia, ifade ve tehlikeli isnatlar huzur ve güvenliğimizi tehdit eden bir boyut kazanmıştır.

Bu kategoride yerini alarak zehir ve zillet servisi yapanlar, üstelik husumet odağı haline gelmiş olanlar hiçbir araştırmaya gerek duymadan, hiçbir ahlaki ve insani kaygı taşımadan itibar cellatlığını meslek edinmişler, milli birlik ve dayanışma ruhunu tehlikeli ölçüde tahribe başlamışlardır. Gündeme yansıyan her meseleyi anbean çarpıtıp siyasileştiren bu hayasızlar aslında zillet ittifakının hizmetkarlığına soyunan görevli provokatörlerdir.

SOYLU'YA SAHİP ÇIKTI

Özellikle bir adli vakıa üzerinden devamlı surette eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve bakanlık dönemine ilişkin mesnetsiz iddialarda bulunanların potansiyel bir rövanş alma gayesine heves ettikleri elbette dikkatli ve uyanık gözlerden kaçmamaktadır. Sayın Soylu 2016 yılından 2023 yılına kadar üstlendiği bakanlık sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmiş bir devlet ve siyaset insanıdır.

Böylesi bir vasfa haiz olması münasebetiyle, kaldı ki terörle mücadelede üstün başarılara imza atması vesilesiyle muarız cephede birikip de kuyruk acısı olanların şedit ve şekavet tonu ağır saldırılarına maruz kalmaktadır. FETÖ, PKK ve gayri meşru çevrelerle derin bağ ve bağlantıları tevsik veya teyit edilmiş köksüzlerin Sayın Soylu’yu orantısız ve onursuz suçlamaları geçmişte ne kadar doğru işlerin yapıldığını aynısıyla belgelemiştir.

SOYLU'NUN 'TÖHMET' ALTINDA BIRAKILMASI ŞEREFLİ BİR DAVRANIŞ DEĞİLMİŞ

Hakkında pek çok iddianın bulunduğu bir şahsa karşı icra edilen operasyonun hitamında Sayın Soylu’nun sözde irtibat ve illiyeti bahanesiyle töhmet altında bırakılması, sürekli tahrik ve taciz cenderesinde tutulması hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değildir.

Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde zillet ittifakının paydaşlarını akıllarınca parlatmaya, öne çıkarmaya, tahkim ve taltif etmeye azmetmiş işbirlikçi ve işportacı gazeteci ve yorumcuların demokrasi ve insan onuruna ileri derecede kast ettikleri her türlü izahtan da varestededir. Bunların bildikleri her neyse Cumhuriyet Savcılarının öğrenmesi, gereğini yapmaları hukuk devleti ilkesinin kaçınılmaz bir icabıdır.

KAVALA VE BAHÇELİ'Yİ DE HEDEF GÖSTERDİ

Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş’ı bayraklaştırıp nevzuhur hak talebi için milli ve manevi tüm değerlerle ters düşen güdümlü kişilerin Sayın Soylu’yu hiçbir alakasının olmadığı yasa dışı ilişki ağlarında devamlı gösterme çabası müfteriliğin daniskası, müptezelliğin de düpedüz şahikasıdır.

'MHP, SÜLEYMAN SOYLU’NUN SONUNA KADAR ARKASINDADIR'

Bilmeyenler için tekrar ifade etmeliyim ki, Sayın Süleyman Soylu Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır.

Fitnecilerin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Millete hizmeti siyasetinin temeli yapan hiç kimse sahipsiz ve yalnız olmayacaktır. Türk milleti kimin helal süt içtiğini, kimlerin haram ve hıyanet içinde debelenip durduğunu yüksek ferasetiyle tefrik ve tefsir etmektedir."

SOYLU'DAN BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR PAYLAŞIMI

Süleyman Soylu da, kendisine yönelik paylaşımları üzerine X hesabından Bahçeli'ye 'saygılarını' sundu.

Soylu, "Ülkemize, devletimize ve milletimize hizmet etmenin şerefini, izzetini bugün bir kez daha bize yaşatan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli büyüğüme saygılarımı sunuyorum. Allah başımızdan eksik etmesin.. Allah razı olsun" ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar